fbpx

Wyniki rogozińskiego turnieju szachowego

W niedzielę 10 listopada 2013 roku w Ośrodku Kultury w Rogoźnie odbył się Otwarty Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Rogoźna, którego organizatorem było Rogozińskie Centrum Kultury i Gmina Rogoźno.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 22 zawodników w tym w kategorii juniorów 5 zawodników. Turniej rozegrany został  systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 15 minut partia dla zawodnika. W kategorii seniorów w turnieju najlepsi okazali się:

I miejsce – Mariusz Mazalon z Bydgoszczy  – 7,0 pkt

II miejsce – Przemysław Wisniewski z Bydgoszczy – 7,0 pkt

III miejsce – Dariusz Łunkiewicz z Bydgoszczy – 7,0 pkt

w kategorii juniorów

I miejsce  Marcel Butyrowski z Piły

II miejsce Witold Lewandowski z Poznania

III miejsce Damian Moliński ze Słopanowa k. Obrzycka

Zwycięzcy turnieju w kategorii seniorów  i juniorów otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzca turnieju otrzymał ponadto nagrodę pieniężną z wpisowego. Fundatorami nagród w turnieju było Rogozińskie Centrum Kultury i Gmina Rogoźno.

Turniej listopadowy podsumował również roczną rywalizację szachistów z Gminy Rogoźno o tytuł “Najlepszego Szachisty Rogoźna roku 2013”. O zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobyta w 3 turniejach organizowanych przez RCK w ciągu 2013 roku. W bieżącym roku klasyfikowanych było 7 zawodników, nie wszyscy jednak wzięli udział we wszystkich trzech turniejach. Szachistą Rogoźna 2013 roku został, podobnie jak w roku ubiegłym, Adrian Kurz z Prusiec, który na swym koncie zgromadził 17,5 punktów, II miejsce wywalczył Piotr Pilarski z Rogoźna (16,5 pkt.), a III miejse zajął Bogdan Dahlke 14 punktów. Pozostałe miejsca: Henryk Abraham, Romuald marchwicki, Edward Pilarski i Hubert Walerowski. Zwycięzcy tej klasyfikacji otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej prowadził dyrektor RCK  Piotr Szturmiński, któremu pomagał Andrzej Ancuta  Wszystkich miłośników szachów już teraz zapraszamy do Rogoźna do Ośrodka Kultury na Zimowy Turniej Szachowy, który odbędzie się 19 stycznia 2014 roku.