fbpx

Tenisowa licealiada dla LO

W czwartek 14 listopada odbyła się XV Licealiada z udziałem reprezentacji szkół. Tego dnia swoje umiejętności pokazać mogli tenisiści stołowi. Do zmagań przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Rogoźna i Obornik.

W kategorii męskiej mistrzostwo powiatu obornickiego zdobyli coroczni faworyci - uczniowie z LO w Obornikach. Tutaj warto wspomnieć nazwiska zwycięzców. Michał Iracki, Michał Grotowski oraz Patryk Nowicki reprezentują klub UKT TS Oborniki. W ubiegłym roku Ci sami okazali się najlepsi w Wielkopolsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie LO z Rogoźna. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice ZS w Objezierzu a na drugim miejscu uplasowały się tenisistki z LO w Obornikach. W obu kategoriach wiekowych do zawodów rejonowych awansowały dwa zespoły.

Turniej były rozgrywany grupowo. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców grano systemem każdy z każdym. Na jeden pojedynek dwóch szkół składała się seria trzech singli, a następnie rozgrywane były rozgrywki deblowe. Gdy wynik wynosił 4:0 dla danej szkoły to mecz się kończył. W innej sytuacji zaczynała się druga seria, w której rozgrywane były już tylko trzy single.

Do kolejnych rozgrywek dostawały się po dwie drużyny z każdej grupy. Dalsza część zawodów prowadzona była systemem pucharowym. Stanisław Hyżyk nadzorował przebieg zawodów.

Następny etap to Mistrzostwa rejonu Poznań-Zachód, które odbędą się w czwartek 21.11.2013r.. Życzymy dalszych sukcesów.