fbpx

Centrum Rekreacji w Obornikach otwarte!

Po wakacyjnej przerwie Centrum Rekreacji Oborniki jest ponownie otwarte.

Przerwa została wykorzystana na dokonanie inwestycji. Szczególnie jest to widoczne w szatniach i sanitariatach. Pierwsze osoby mogły skorzystać z obiektu już w piątek. Od dziś jest on dostępny dla zorganizowanych grup.

To dopiero początek inwestycji - mówił dziś Prezes PWiK Tomasz Augustyn. Jedną z istotniejszych inwestycji, która jest przed nami to kręgielnia. Będziemy mieć docelowo aż 4 tory. Uzależnieni jesteśmy jednak od środków zewnętrznych. Będziemy wspomagać się Bankiem Gospodarki Krajowej oraz pieniędzmi z funduszu Jessica. Przed nami wiele jeszcze pracy i na pewno nie jesteśmy w stanie wykonać tych prac bazując tylko na własnych środkach finansowych.

Pezes zapytany o koszt utrzymania Centrum odpowiedział: Nie ma możliwości, aby ten obiekt był samofunkcjonującą jednostką. Musi być dotowany. Istotne, aby ograniczać wszelkie koszty, aby ten ciężar był jak najmniejszy.

Odniósł się także kolejny raz do cen biletów i finansowania Centrum przez PWiK: Ceny podnieśliśmy tylko o 1zł i pozostajemy przy formule, że jest to koszt za wejście, a nie za godzinę. Centrum ma być dostępne dla jak najszerszego grona osób. Im więcej będzie osób przebywało na obiekcie tym bardziej będziemy my zadowoleni, jak i usługodawcy. Na pewno Centrum nie może być finansowane z opłat za wodę czy ścieki. Prawo tutaj jasno o tym stanowi i w przypadku złamania przepisów grożą milionowe kary.

 

Jeśli pogoda pozwoli to kolejne inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku. Całe Centrum ma być gotowe do 30 września 2014r.