fbpx

Sukcesy Mateusza Wawrzyniaka w wakeboarding'u

Mateusz Wawrzyniak w swoim żywioleWakeboarding jest to sport wodny, polegający na płynięciu na powierzchni wody za pomocą specjalnej deski wakeboardingowej trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub na wyciągu. Ta forma sportowej rywalizacji powstała z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Dziś przedstawiamy sylwetkę obornickiego reprezentanta tej dyscypliny. Jest nim niespełna 18-letni Mateusz Wawrzyniak. Jest on aktualnym Mistrzem Polski juniorów i brązowym medalistą Mistrzostwach Europy juniorów. Te wyniki mówią same za siebie.

Nie należy również zapomnieć o serii Wake Cup, gdzie na zawodach seniorów w Stęszewie wygrał, a w Bydgoszczy zajął 3 miejsce.

W międzynarodowych zawodach rywalizując m.in z Niemcami oraz Czechami zdobył brązowy krążek w tej klasie.

Odbywające się regularnie zawody w Ostródzie, Margoninie czy Augustowie przyciągają Mateusza a ten rywalizując w kategorii "open" nie okazuje słabości przeciwnikom i sprawia im spory kłopot walcząc jak rutyniarz o zwycięstwa. Zapytany o początki tego sportu w jego życiu odpowiedział zaskakująco: Na desce wakeboardingowej jeżdżę od 2011 roku. Wcześniej miałem styczność jedynie z deskorolką i snowboardem. Dlaczego ten sport? Myślę, że po prostu dobrze poczułem się w wake-u i spodobał mi się styl oraz otoczenie wody.

Dodajmy, że Mateusz Wawrzyniak uczęszcza do obornickiego ogólniaka a w tym roku szkolnym będzie zdawał egzamin maturalny. Życzymy mu kolejnych sukcesów i zapału na wszystkich zawodach!