fbpx

Szczypiorniak na Orliku w Obornikach

W minionym tygodniu na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Unicef rozegrano II edycję turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach”. Do udziału w zawodach zgłosiło się 6 zespołów: SP 4 I, SP 4 II, SP 2 I, SP 2 II Oborniki , SP Rożnowo i SP 3 Oborniki.

Mecze jak sama nazwa wskazuje  rozgrywane są na Orlikach w całej Polsce. Po eliminacjach regionalnych najlepsze drużyny spotkają się w Zielonej Górze by tam rozegrać finał. Szczypiorniak na Orlikach jest jednym z ważniejszych etapów szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w piłkę ręczną na otwartych boiskach, poza halami. Chcemy rekomendować grę w piłkę ręczną od najmłodszych lat. Naszym celem jest pokazanie nauczycielom sportu – że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną – dyscyplinę, która uczy gry zespołowej, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy.

Na naszym orliku po całodniowym turnieju najlepsi okazali się szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w  Rożnowie. Kolejne miejsca dla SP 4 Oborniki I, SP 4 Oborniki II, SP 2 Oborniki  II,  SP 2 Oborniki I i SP 3 Oborniki.