fbpx

Tenisowe Mistrzostwa w Bogdanowie

W niedzielę 24 marca odbyły się III Mistrzostwa Bogdanowa w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyli reprezentanci gospodarzy, Kowalewka i Ocieszyna.

Rywalizacja toczyła się w 3 kategoriach: jednej kobiecej i dwóch męskich. Wśród kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Ocieszyna. Karolina Wiorek okazała się lepsza od Agnieszki Boruckiej i Honoraty Staśkowiak (obie z Kowalewka).

Wśród juniorów złotego medalu nie obronił reprezentant Ocieszyna. Na dwóch czołowych pozycjach uplasowali się mieszkańcy Kowalewka: Piotr Kołodziej przed Andrzejem Szeflerem. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Budzanowi z Ocieszyna.

Największym powodzeniem, już tradycyjnie, cieszyła się rywalizacja seniorów. W 1/4 finału znalazło się 4 przedstawicieli Bogdanowa, 3 Ocieszyna i 1 z Kowalewka. W tej fazie rozgrywkowej zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem była rywalizacja Dariusza Szeflera z Romanem Gruszczyńskim. Zwycięstwo 2:1 tego pierwszego nie przyszło łatwo, ale otworzyło mu drogę do złota. Z szansą na medal pożegnał się Wojciech Partyka. Sołtys Kowalewka uległ złotemu medaliście z poprzedniego roku, Pawłowi Polcynowi. Ten w walce o finał zmierzył się ze Zbigniewem Napartym. Mieszkaniec Bogdanowa, podobnie jak rok temu, uległ 2:1. W finale ostatecznie zameldowali się: obrońca tytułu Paweł Polcyn oraz inny mieszkaniec Ocieszyna - Dariusz Szefler.

Ku sporemu zaskoczeniu obserwatorów Mistrzostwa Bogdanowa przyniosły nowego złotego medalistę. Dariusz Szefler pokonał 2:0 Pawła Polcyna i to on własnie otrzymał tytuł mistrzowski.

W bezpośrednim pojedynku Sołtysów lepszy okazał się Wojciech Partyka. Komplet wyników dostępnych jest na stronie www.bogdanowo.net.

Tegoroczne Mistrzostwa przyniosły rekordową frekwencję. Do rywalizacji przystąpiło 37 zawodników. Zawody odbywały się w świetlicy wiejskiej w Bogdanowie. Organizatorem było Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni, które składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy: Burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie, Sołtysom: Błażejowi Pacholskiemu i Wojciechowi Partyce a Sołectwu Bogdanowo za użyczenie obiektu.

Osobne podziękowania organizatorzy kierują do sędziego Stanisława Hyżyka za przeprowadzone zawody oraz do hurtowni GS Oborniki za ufundowana produkty spożywcze.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do rewanżu w Kowalewku oraz w Ocieszynie, a Stowarzyszenie BZA rozważa uruchomienie ligi tenisowej dla amatorów.

Więcej zdjęć z zawodów dostępnych jest oczywiście w naszej Galerii.