fbpx

Leonek i Łukaszek - bohaterami sobotniego Turnieju

Leonek i Łukaszek - bohaterami wczorajszego TurniejuW rozegranym w sobotę 26.01.2013r. Turnieju Charytatywnym dla Leonka i Łukaszka wygrała drużyna Piłkarskich Pasjonatów. Jednak prawdziwymi bohaterami byli Leonek i Łukaszek.

Obaj mali chłopcy cierpią na porażenie mózgowe. Leonek mieszka w Obornikach a Łukaszek w Rożnowie. Obaj razem z rodzicami uczestniczyli w imprezie, której celem była zbiórka pieniędzy na ich rehabilitację. Pomysłodawcą Turnieju byli kibice Orkanu Objezierze, którzy podchwycili ideę zbiórki pieniędzy dla Leonka, gdy takowa odbywała się podczas meczu piłkarek ręcznych Sparty Oborniki. W sobotę zbierano fundusze także dla Łukaszka. Organizację Turnieju wsparł Obornicki Ośrodek Sportu z Dyrektorem Jackiem Okpiszem na czele. Zawody prowadził Piotr Kucharski. Mecze sędziowali: Waldemar Jastrząbek i Mikołaj Orczykowski.

Odzew na wezwanie o udział w Turnieju i pomoc dla chłopców był ogromny. Chęć udziału w Turnieju zgłosiło aż 30 drużyn. Niestety ze względów organizacyjnych można było przyjąć zgłoszenia od 12 zespołów. Rywalizacja toczyła się w 3 grupach, w których grano systemem każdy z każdym. Najsłabsze drużyny żegnały się z Turniejem. Zwycięzcy grup rywalizowali o miejsca 1-3, zespoły z miejsc drugich o pozycje 4-6, a te z miejsc trzecich o lokaty 7-9.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Piłkarskich Pasjonatów, która wyprzedziła Stadokos i Husarię. Poniżej klasyfikacja końcowa:

1. Piłkarscy Pasjonaci
2. Stadokos
3. Husaria
4. Połajewo
5. Sekcja Gimnastyczna- Murowana Goślina
6. Kibice Orkanu I
7. eOborniki.pl
8. Wiara Lecha- Fc Oborniki
9. KS. Jaracz
10. Kibice Orkanu II
11. KS. Ciepłownik
12. Jeden za drugim stoi Murowana Goślina

Łącznie udało się zebrać blisko 3000zł. Pieniądze te zostały przekazane rodzicom Leonka i Łukaszka. Chłopcy otrzymali dodatkowo upominki od kibiców Orkanu Objezierze oraz od obornickiej Wiary Lecha. Słodycze podarował Waldemar Jastrząbek.

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy zostały przygotowane przez Akademię Wiedzy i Zabawy z Obornik, do której uczęszcza Leonek.

Serdecznie dziękujemy w imieniu chłopców i ich rodziców za wielkie serce - zarówno organizatorom zawodów, jak i jego uczestnikom.

Poniżej podajemy numer konta Fundacji, na które można dokonywać wpłat na pomoc dla Leonka. Dane dotyczące Łukaszka opublikujemy, jak tylko takowe otrzymamy.

Fundacja „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem: na rehabilitację Leona symbol 227/S

Można również przekazać na rehabilitację Leonka 1% podatku.
Numer KRS: 0000186434
cel szczegółowy 1% - 227/S LEON SZARATA – STANISZEWSKI

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii -->