Łukasz Wirkus zwyciężył w VI Zimowym Biegu Chrustowskim (film)

| Łukasz | Biegi

W sobotę 12.01.2013r. odbył się VI Zimowy Bieg Chrustowski. Na dystansie 12 km rywalizowało ze sobą 277 zawodników.

Jeszcze dzień wcześniej wiele wskazywało na to, że będzie to bieg wiosenny, a nie zimowy. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać w piątkowe popołudnie, kiedy na niebie pojawiły się śniegowe chmury. W sobotę rano, kilka godzin przed biegiem, było już jasne. Będzie to bieg zimowy i to nie tylko z nazwy.

W biegu głównym wystartowało 277 zawodników nie tylko z najbliższych okolic, ale także m.in. z Wrocławia, Piły, Gorzowa Wlkp., czy z Grodziska Wlkp. Padający ciągle śnieg, do tego śliska nawierzchnia i niska temperatura powietrza powodowały, że bieg nie należał do najłatwiejszych.  Nie zrażało to jednak uczestników, którzy potrafili w niektórych przypadkach wystartować w bardzo odważnych, jak na te warunki, strojach.

{phocagallery view=category|categoryid=64|limitstart=30|limitcount=20}

więcej zdjęć można odszukać w dziale Galeria ->

Ostatecznie najlepiej poradził sobie z zimową scenerią Łukasz Wirkus, który trasę z Chrustowa przez Żukowo, Górkę i z powrotem przez Ślepuchowo i Żukowo do Chrustowa pokonał w czasie 40 min i 20 s. Drugi finiszował Dariusz Szrama z wynikiem 41:08 min, a na najniższym stopniu podium znalazł się Wiesław Daleki z  rezultatem 41:43 min.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Bartoszek (54 min i 9 s), która zjawiła się na mecie przed Marleną Nowacką (54:30min). Trzecia była Monika Brzozowska (56:23 min).

Natomiast w klasyfikacji III Biegowego Grand Prix Obornik tytuł najlepszego obronił Dariusz Szrama, który wyprzedził ostatecznie Tomasza Waszczuka i Mirosława Palucha.

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.