fbpx

Łukasz Wirkus zwyciężył w VI Zimowym Biegu Chrustowskim (film)

Łukasz Wirkus zwyciężył w VI Zimowym Biegu ChrustowskimW sobotę 12.01.2013r. odbył się VI Zimowy Bieg Chrustowski. Na dystansie 12 km rywalizowało ze sobą 277 zawodników.

Jeszcze dzień wcześniej wiele wskazywało na to, że będzie to bieg wiosenny, a nie zimowy. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać w piątkowe popołudnie, kiedy na niebie pojawiły się śniegowe chmury. W sobotę rano, kilka godzin przed biegiem, było już jasne. Będzie to bieg zimowy i to nie tylko z nazwy.

W biegu głównym wystartowało 277 zawodników nie tylko z najbliższych okolic, ale także m.in. z Wrocławia, Piły, Gorzowa Wlkp., czy z Grodziska Wlkp. Padający ciągle śnieg, do tego śliska nawierzchnia i niska temperatura powietrza powodowały, że bieg nie należał do najłatwiejszych.  Nie zrażało to jednak uczestników, którzy potrafili w niektórych przypadkach wystartować w bardzo odważnych, jak na te warunki, strojach.

więcej zdjęć można odszukać w dziale Galeria ->

Ostatecznie najlepiej poradził sobie z zimową scenerią Łukasz Wirkus, który trasę z Chrustowa przez Żukowo, Górkę i z powrotem przez Ślepuchowo i Żukowo do Chrustowa pokonał w czasie 40 min i 20 s. Drugi finiszował Dariusz Szrama z wynikiem 41:08 min, a na najniższym stopniu podium znalazł się Wiesław Daleki z  rezultatem 41:43 min.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Bartoszek (54 min i 9 s), która zjawiła się na mecie przed Marleną Nowacką (54:30min). Trzecia była Monika Brzozowska (56:23 min).

Natomiast w klasyfikacji III Biegowego Grand Prix Obornik tytuł najlepszego obronił Dariusz Szrama, który wyprzedził ostatecznie Tomasza Waszczuka i Mirosława Palucha.