fbpx

II WTK w tenisie stołowym w Objezierzu

Dnia 02.12.2012r. w hali sportowej w Objezierzu rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów i juniorek z punktacją do rankingu PZTS w sezonie 2012/2013.

W turnieju juniorek wzięło udział 26 uczestniczek. Najlepsza okazała się Agnieszka Lipska z UKS TS SP 2 Oborniki. Wyprzedziła ona Adriannę Jenek z UKS Nałęcz Ostroróg oraz swoją koleżankę Agnieszkę Koch. Pozostałe oborniczanki zostały sklasyfikowane na miejscach: 6. Monika Iracka, 8. Małgorzata Gliniany, 17. Anna Grotowska.

W kategorii juniorów wystartowało 37 zawodników. Zwycięstwo odniósł Jakub Cembrowicz z UKS Nałęcz Ostratoróg wyprzedzając Jakuba Różaka (Stella Niechan Gniezno) oraz Andrzeja Juszczaka (KS Polonia Śmigiel). Tuż za podium znalazł się najlepszy zawodnik UKS TS SP2 Oborniki Michał Iracki. Kolejny reprezentant gospodarzy - Michał Grotowski - sklasyfikowany został na miejscu 17. Na 25. pozycji uplasował się reprezentant MKS Warta Oborniki Dominik Krzyśka. Jego kolega Hubert Braczyński uplasował się na miejscu 37.

Najlepsza juniorka i najlepszy junior otrzymali pamiątkowe puchary i zapewnili sobie awans do II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego.