fbpx

Michał Chudecki w drodze po mistrzowski pas

Blisko 200 walk w boksie amatorskim i 2 w zawodowym – to dorobek 26-letniego obornickiego sportowca Michała Chudeckiego. Wczoraj, tj. 12.10.2012r., był on gościem specjalnym konferencji zorganizowanej przez Urząd Miejski w Obornikach.

„TNT”, bo taką ksywę ma obornicki bokser, miał mieć w sobotę walkę podczas gali bokserskiej w Hamburgu. Niestety ze względów organizacyjnych do pojedynku nie doszło. W związku z tym ma już jednak zapewnioną walkę w najbliższą sobotę 17.11.2012r. w warszawskim hotelu Hilton. Będzie to jego trzecia walka na zawodowym ringu. 3 tygodnie później czeka Michała kolejna gala – tym razem w katowickim Spodku.

Obornicki bokser za cel stawia sobie zdobycie tytułu mistrzowskiego. Na początek będzie walczył z rywalami nisko notowanymi, aby osiągnąć jak najwyższa pozycję w rankingach. To pozwoli mu na walkę o pasy regionalnych federacji. Te natomiast mają stać się dla niego odskocznią do walk o najwyższe laury, czyli o tytuły mistrzowskie największych światowych organizacji bokserskich. Wraz ze swoim sztabem z Global Boxing ustalił czas realizacji tego planu na 2 lata.

A jak wyglądają przygotowania do walki? Minimalny okres przygotowań to 6 tygodni, ale optymalnym jest 8. Treningi odbywają się najczęściej 2 razy dziennie po 1,5-2h. Ich rodzaj zależy od fazy przygotowań. Istotnym elementem jest też odpowiednia dieta. Jak każdy z nas również i on ma swoje słabości. Dla „TNT” piętą achillesową są słodycze.

Michał również odniósł się do różnic między boksem amatorskim a zawodowym. Zwrócił szczególnie uwagę na kwestię bezpieczeństwa, które są mocno akcentowane w walkach amatorskich. Boks zawodowy uczy większej pokory, zmusza do większej koncentracji, co wynika choćby z braku kasku. Brak tego elementu to jednak także ułatwienie, gdyż nie ogranicza on pola widzenia. Oczywiście największa różnica jest w sferze pieniędzy.

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Krzysztof Nowacki, uczestniczący w konferencji, odnieśli się do planów związanych z wykorzystaniem wizerunku boksera do promowania miasta i gminy Oborniki. Wszystko wskazuje na to, że nawiązana zostanie w tym aspekcie współpraca. Dodatkowo też rozważany jest temat utworzenia w Obornikach klubu bokserskiego. Byłby więc to powrót do pomysłu z przed kilku lat.

Sympatycznemu zawodnikowi życzymy zrealizowania planów.