Skip to main content

Boksy rowerowe – wygodne i bezpieczne

| Artykuł sponsorowany | Na sportowo

Korzystanie z roweru, jako środka transportu jest nie tylko lepsze dla naszego zdrowia, ale również nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska w takim stopniu, jak robią to samochody.

Popularność tego rozwiązania jest coraz większa, co przekłada się na zwiększoną aktywność fizyczną młodych ludzi oraz poprawę ich samopoczucia. Niestety wiele osób, korzystających na co dzień z rowerów, czy nawet skuterów i motocykli, zderza się ze sporym problemem, dotyczącym ich przechowywania. O ile miejsce postojowe dla auta znajduje się w większości miast i miasteczek, tak rower najczęściej trzeba zabierać ze sobą do domu.

Chodzi tu głównie o możliwość kradzieży, ale również o brak odporności na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy mróz. Codzienne wynoszenie roweru, na przykład z wysokiego piętra w bloku, może jednak skutecznie zniechęcić do tego rodzaju transportu. Z myślą o wsparciu wszystkich rowerzystów powstało rozwiązanie, które jest nie tylko proste, ale również bezpieczne i tanie. Boksy rowerowe to najlepsza opcja, jeśli chodzi o przechowywanie naszych jednośladów. 

Jak są zbudowane boksy rowerowe?

To ogrodzenia systemowe stanowią podstawę takiego boksu. Istnieją dwa rodzaje boksów rowerowych – MGW-SG i MGW-S. Ten pierwszy to panele z drutu cynkowanego 5 mm, wzmocnione w górnej oraz dolnej części i montowane za pomocą złączek nitowanych do konstrukcji ściany. Drugie natomiast posiadają małe odstępy między lamelami (około 35 mm), co sprawia, że pomieszczenia tego typu posiadają odpowiednią dla rowerów wentylację. Mamy tu do wyboru różne wymiary, rodzaje zamków, a także jakość materiałów, z których zbudowane są panele. Każdy z pewnością znajdzie coś dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb. 

Gdzie można zbudować boksy rowerowe?

Opcji jest sporo – najczęściej do stworzenia boksów na rowery, skutery czy motocykle – wykorzystuje się różnego rodzaju przestrzenie w podziemnych parkingach, wspólnych halach garażowych i wielkopowierzchniowych piwnicach. W takich miejscach często znajdują się obszary zupełnie niewykorzystane (na przykład za małe na utworzenie miejsca postojowego dla auta), które jednocześnie doskonale sprawdzą się w roli boksów do przetrzymywania jednośladów. W takim miejscu można również przetrzymywać inne przedmioty, na przykład używane sezonowo – kosiarki, rowerki dziecięce, hulajnogi czy sprzęt ogrodowy. Wszystkie te rzeczy potrzebują odpowiedniej wentylacji, którą zapewniają boksy rowerowe. 

Jednocześnie mamy tu zapewnione bezpieczeństwo oraz prywatność, jeśli nie chcemy, by przypadkowe osoby zainteresowały się naszą własnością. Boksy rowerowe to także znacznie wygodniejsze rozwiązanie dla tych, którzy na przykład codziennie dojeżdżają rowerem do pracy. Zdecydowanie łatwiej jest odebrać nasz jednoślad z piwnicy czy parkingu niż każdorazowo wynosić go i wnosić do mieszkania czy domu. To rozwiązanie bezpieczne, proste, wygodne i stosunkowo tanie w realizacji.

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników. 

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.

Gamaja Rogoźno. Wrócili do treningów

Tenisistki i tenisiści Gamaja Rogoźno powrócili do treningów.

ThermoPerformanceMaterial: Sekret Wydajnych Ćwiczeń w Ubraniach SMMASH

Wiele lat ćwiczeń, a wraz z nimi - litry potu rozlanego na sportowych matach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych czy ulicznych. Wszystkie te zmagania przekonały nas, z jakimi próbami zmagają się uczestnicy (zawodowcy oraz nowicjusze) różnych dyscyplin sportowych.