fbpx

Bracia Zielińscy godnie reprezentowali Oborniki

Bracia Zielińscy godnie reprezentowali ObornikiZawody lekkoatletyczne "Czwartków Lekkoatletycznych" odbywają się już od 2008 roku. Jest to cykl imprez o zasięgu ogólnopolskim. Oborniki mają swoich bohaterów na tych zawodach, są to bracia Witold i Dominik Zielińscy.

Po wyśmienitym występie w finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych w Poznaniu na zakończenie sezonu letniego i wywalczeniu złotego medalu przyszedł po przerwie wakacyjnej czas na kolejną edycję tej imprezy.

W miniony czwartek, 13 września 2012 r. na oddanym do użytku w zeszłym roku stadionie Powiatowego Centrum Lekkoatletycznego w Szamotułach odbyły się pierwsze zawody z rundy jesiennej edycji "Czwartków Lekkoatletycznych".

Kolejny dobry występ na zawodach zanotował Witek Zieliński ( SP 4 Oborniki ), który zarówno w biegu na 60m, z czasem 8,33 sekundy, jak i w skoku w dal zajął I miejsce. W biegu na 60m Witek znacznie poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy.

Młodszy brat Witka, Dominik startował na tych zawodach pierwszy raz i rywalizując z chłopcami starszymi o rok zajął bardzo dobre 6 miejsce. W biegu na 60 m miał czas 10,08 sekundy.

Wypada tylko pogratulować rodzicom takich sportowych talentów i życzyć powodzenia na kolejnych zawodach czwartaków.

red. eoborniki za MZ