Wakacje na Żwirkach

| OCS | Na sportowo

W sobotnie(4.08.12) popołudnie na Kąpielisku Miejskim odbył się festyn pod hasłem „Wakacje na Żwirkach”. Organizatorem tego wydarzenia było Obornickie Centrum Sportu przy współudziale m.in. Urzędu Miejskiego oraz Obornickiego Ośrodka Kultury. Podczas festynu można było wziąć udział w „Siatkarskich Żwirkach”. W turnieju siatkówki wzięło udział sześć drużyn.

Turniej rozpoczął się o 12.30, ostatni mecz zakończył się ok.18.00. W tym maratonie siatkarskim najlepszą parą okazała się drużyna w składzie Bartosz Tabat i Bartosz Wieczorek. Kolejne miejsca zajęli: IIm Marek Komar, Krzysztof Sidorowicz, IIIm Konrad Szmyt, Arek Pawlik, IVm Adrian Szymot, Szymon Chudziak, Vm Magdalena Borkowicz, Piotr Orlik, VIm Michał Eitner, Hubert Narożny. Turniej przebiegł niezwykle sprawnie m.in. dzięki parze sędziowskiej Waldemar Cyranek i Mateusz Daszkiewicz.

Dla najmłodszych Obornickie Centrum Sportu przygotowało gry i zabawy w wodzie. Każda pociecha biorąca udział w zawodach otrzymała nagrodę w postaci Loda. Między kąpielami najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz skoczni.

Dla nieco starszych odbyły się wyścigi kajakowe. Tutaj zwycięzcami okazali się Tomek Lubański i Mateusz Gryszkiewicz.

Tym razem dopisała pogoda, pierwotnie festyn miał się odbyć 29 lipca wtedy to na przeszkodzie stanął obfity deszcz. Sobotnie popołudnie na Żwirkach pokazało, że odpoczywać można również nie wyjeżdżając a przede wszystkim w sposób aktywny.

{gallery}2012/sport/2012-08/6/zwirki{/gallery}

red. OCS

Z Węgier napłynęły świetne informacje. Anna Komar i Marek Komar zostali Mistrzami Świata w tenisie ziemnym wśród lekarzy.
Kantor TOP wygrał 13. edycję Piłkarskiej Nocy na Orliku. Ubiegłoroczny zwycięzca, POMAX, zajął drugą lokatę.
Na końcówce majowego weekendu od 4 do 5 maja 2024, Klub Kotwica w Rogoźnie organizuje regaty w klasie omega.
W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.
23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.
Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.
STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.