fbpx

Wakacje nie tylko z piłką

Wakacje nie tylko z piłkąOd 25 do 29 lipca trwał obóz sportowy zorganizowany przez KS Golnica Ryczywół. Zarząd Klubu uzyskał na to przedsięwzięcie unijne dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Kraina Trzech Rzek ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Mały Projekt zatytułowany „Wakacje nie tylko z piłką” miał na celu nie tylko podniesienie umiejętności piłkarskich młodych mieszkańców gminy Ryczywół ale również poznanie przez nich ciekawych miejsc i historii najbliższych miejscowości.

20 chłopców wzięło udział  w wyjeździe, podczas którego trenowali intensywnie grę w piłkę nożną, oraz koszykówkę i siatkówkę. Poznawali atrakcje najbliższej okolicy, leżące na terenie gmin Oborniki i Murowana Goślina: Wilczy Park w Stobnicy, Leśną Izbę Edukacyjną Puszczy Noteckiej w Dąbrówce Leśnej, krytą pływalnię w Obornikach, Pracownię Archeologiczną Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy "Gród na Ostrowie Radzimskim" oraz Izbę Regionalną Ziemi Goślińskiej w Murowanej Goślinie. W Puszczy Zielonce odwiedzili obóz archeologów na Ostrowie Radzimskim i Indiańską Wioskę w Łopuchówku.

red. KS Golnica Ryczywół