fbpx

Przejechali kolejne kilometry, aby pomóc

Kolejne 500 kilometrów pokonali kolarze na czele z Leszkiem Kaźmierczakiem, którzy już po raz 5 w tym roku kręcili kilometry w celach charytatywnych. Tym razem dla Małego Franka. Leszkowi dzielnie towarzyszyli pokonując swoje pierwsze 500 km Izabela i Daniel.

Franek urodził się 23.01.2015 r. Wadę serca u dziecka rozpoznano w dwudziestym tygodniu ciąży podczas badań prenatalnych. Diagnoza: „Krytyczna wada serca płodu, ewolucyjny HLHS ze stenozą zastawki mitralnej i aortalnej”. Od tego momentu zaczęła się walka o życie małego Franka. Musiał on urodzić się w szpitalu do tego przygotowanym. Po przyjściu na świat okazuje się, że nie może mieć on przeprowadzonej operacji Norwooda, która była zaplanowana, ponieważ pojawiło się nadciśnienie płucne, które dyskwalifikowało go do operacji. W pierwszym miesiącu przechodzi plastykę balonową zastawki aortalnej i zabieg Rashinda, pod koniec drugiego, implantacje stentu do przewodu tętniczego, w trzecim zostaje podjęta decyzja o operacji założenia bandingów (opasek) na tętnice płucne.

Franek został zakwalifikowany do operacji w klinice w Münster, gdzie operować go będzie Prof. Edward Malec. Kwota leczenia operacyjnego podana przez Klinikę w Münster wynosi 36 500 Euro.

fot. https://www.facebook.com/Leszekkazmiwerczak