fbpx

Będą kolejne turnieje w Ryczywole (foto, film)

Dariusz Łata wygrał Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Ryczywołu.

Tenis ziemny w całej Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Sukcesy tenisistów na światowych arenach przyciągają na korty kolejnych ludzi. Tak jest m.in. w Ryczywole. Przed tygodniem w rywalizacji o Puchar Wójta Ryczywołu wzięło udział 16 zawodników. Chętnych było jednak więcej. Mecze zaplanowano na 3 dni. 16 lipca walkę uniemożliwiła pogoda. Ulewa, która przeszła nad Ryczywołem zalała kort. W sobotę udało się rozegrać większość przewidzianych meczy, ale tego też dnia popołudniowa burza przerwała turniej.

Aura zmusiła organizatorów do zwiększenia liczby spotkań w niedzielę. Rywalizacja przebiegała od wczesnych godzin porannych. Finałowe spotkanie zakończono po godz. 17:00. W walce z własnymi słabościami, zmęczeniem i słońcem najlepszy okazał się Dariusz Łata. W finale pokonał Grzegorza Berendta 7:5, 6:4. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Grabowskiemu, który pokonał w dwóch setach 6:4, 6:4 Mikołaja Gruchota.

Napoje i upominki zostały ufundowane przez uczestników turnieju. Nagrody wręczył wójt Henryk Szrama.

Jeszcze w tym roku odbędzie się jeszcze turniej powiatowy. Zawodnicy będą rywalizować w sierpniu na kortach z Obornikach i Ryczywole. Dariusz Lata zapowiada też większą ilość zajęć dla dzieci. youtube.com/eoborniki