fbpx

Producent na medal. Jak wybrać odpowiedni strój sportowy?

Odpowiedni strój to w sporcie absolutna podstawa. Nie tylko musi być dostosowany do wymogów uprawianej dyscypliny, ale powinien być też wizytówką sportowca i klubu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta?

Ważny materiał

Wybierając producenta odzieży sportowej, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonuje stroje. Bardzo dobrze - w niemal wszystkich dyscyplinach - sprawdza się poliester, który jest lekki, ale przy tym także trwały. Doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu materiał zda egzamin także przy wysokich temperaturach. Zaletą poliestru jest też zdolność do szybkiego schnięcia.

W przypadku klubów sportowych stroje muszą mieć identyczną kolorystykę i krój, ale też powinny być dopasowane do wymiarów każdego sportowca. Nie należy zamawiać identycznego rozmiaru dla całej drużyny!

Komfort to jedno, ale nie można rezygnować także z walorów estetycznych. Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę na paletę dostępnych kolorów i wzorów kolekcji. Producent MW Sport daje możliwość indywidualizacji zamówienia w najdrobniejszych szczegółach - na przykład przy doborze odpowiedniego kołnierzyka. Pomoże też przygotować odpowiedni projekt.

Miejsce na reklamę

Strój warto też wykorzystać jako miejsce na reklamę. Klubowi sportowemu łatwiej będzie pozyskać sponsora, jeśli jedną z możliwości na jego promocję będzie właśnie koszulka czy spodenki sportowca.

Strój sportowy z nadrukiem powinien cechować się dużą odpornością na ścieranie, aby naniesiony obraz czy napis był widoczny przez cały okres trwania umowy. Nie może też zmienić kolorów pod wpływem promieni słonecznych oraz dobrze znosić pranie i suszenie.

Naniesienie herbu drużyny, napisów i reklam sponsorów powinno odbywać się za pomocą druku sublimacyjnego. Jest to nowoczesna technologia, która polega na nanoszeniu tuszu na materiał w wysokiej temperaturze pod dużym ciśnieniem. Takie działanie gwarantuje nie tylko wytrzymałość, ale też wysoką jakość nadruku.

Wybór producenta odzieży sportowej musi być przemyślaną decyzją. Należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim szeroką ofertą, jakością materiału i technologią nanoszenia obrazów i napisów.