fbpx

Street workout - trening na świeżym powietrzu

Siłownia pod chmurką to wymarzone miejsce dla każdego amatora aktywności fizycznej. Jeżeli dodamy do tego miłość do natury - powstaje połączenie idealne!

W przestrzeni publicznej powstaje coraz więcej otwartych siłowni będących alternatywą dla zatłoczonych obiektów zamkniętych. Cieszą się one coraz większą popularnością. Ich największą zaletą jest oczywiście otwarta przestrzeń i świeże powietrze, ale równie ważnym aspektem jest fakt, iż są one całkowicie darmowe. Ćwiczyć więc może absolutnie każdy, co sprawia, iż są wyjątkowo kuszącą propozycją.

 Rodzaje maszyn

Sprzęt do street workout cechuje się dużą różnorodnością oraz wysoką wytrzymałością na wszelkie czynniki zewnętrzne, w tym warunki atmosferyczne. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które posłużą na wiele lat. Bezpieczeństwo użytkowania stawiane jest na pierwszym miejscu. W szerokiej ofercie znajdziemy różnego rodzaju drabinki, drążki i poręcze. Zapewnią one intensywny trening całego ciała, podobnie z resztą jak mostki, slalomy i rurki angażujące wszystkie partie mięśni. Koniecznym elementem są również ławki skośne, pozwalające na wykonanie wielu ćwiczeń siłowych.

Wyjątkową propozycją są worki bokserskie, które zdecydowanie przyciągają sportowców. Nie są one często spotykanym asortymentem, więc będą zachęcającym elementem.

Świetnym pomysłem jest wybór całego zestawu, który pozwoli na wykonanie pełnego treningu krok po kroku.

 Zdrowie jest najważniejsze

Niezwykle ważnym aspektem siłowni na świeżym powietrzu jest zachęcanie do uprawiania sportu. Możliwość indywidualnego dostosowania ćwiczeń sprawia, że może to robić dosłownie każdy - ograniczenia wiekowe nie istnieją. Uniwersalność jest kluczem - ludzie młodzi mogą wykonać intensywny i wyczerpujący trening, a osoby starsze poprawić formę i zadbać o dobre samopoczucie. Dzieci, które mają za dużo energii z łatwością się jej pozbędą. Siłownia pod chmurką jest też idealnym miejscem spotkań różnych grup rówieśniczych, preferujących aktywne spędzanie czasu, a atmosfera pobliskiego parku czy lasu zachęca do wyjścia z domu.