fbpx

Czy sezon piłkarski powinien zostać anulowany?

Piłkarska runda wiosenna może nie zostać rozegrana. Czy rozgrywki powinny być anulowane? Zapytaliśmy przedstawicieli klubów.

W sobotnie popołudnie premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedzieli powrót rozgrywek Ekstraklasy SA z końcem maja. Wraz z początkiem tego miesiąca mamy ponownie emocjonować się meczami najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nas interesuje jednak najbardziej gra w niższych ligach. W powiecie obornickim mamy, aż 7 zespołów.  Co powinny zrobić z rozgrywkami władze piłkarskie? Zapytaliśmy o to przedstawicieli 6 klubów.

RKS Wełna Rogoźno zajmuje po rundzie jesiennej trzecie miejsce w swojej grupie w B-klasie. Niewielka strata do lidera i wicelidera w kontekście gry aż 7 meczy na własnym boisku powoduje, że kapitan Sławomir Urban jest za grą nawet do końca lipca. 

Trener Maciej Gracz stwierdził, że rozgrywki powinny być anulowane. Szanse na ich wznowienie są dla niego małorealne. Tylko takie rozwiązanie satysfakcjonowałoby przedstawiciela KS Tornado Tarnowo, aby nie optować za anulowaniem całego sezonu. Dodatkowo za takim rozwiązaniem przekonuje go liga holenderska. Tak podjęto odważną decyzję o anulowaniu wszystkich rozgrywek.

Liderujący zdecydowanie Lipski Klub Sportowy jest gotowy do dokończenia sezonu. Zdaniem prezesa Dariusza Grządzielewskiego klub poczynił wiele inwestycji i przygotowań do rundy wiosennej, jak i całego sezonu. LKS zajmuje pierwsze miejsce z dużą przewagą nad reszta drużyn. Anulowanie rozgrywek byłoby niesprawiedliwe. Oczywiście WPZN może zakończyć sezon 2019/2020 na obecnym poziomie.

W A-klasie sytuacja Rożnovii nie należy do łatwych. Niska pozycja w tabeli i niewielka zdobycz punktowa przyczyniła się do zmian w klubie. Wiceprezes Przemysław Szrama ma swój pomysł na: Rozgrywki powinniśmy zakończyć bez spadków, ale najlepsi powinni awansować. W przyszłym sezonie liczba zespołów spadających powinna być większa, aby przywrócić obecną liczebność drużyn w ligach.

Prezes Orkanu Objezierze Waldemar Jastrząbek jest zwolennikiem anulowania sezonu. W WZPN przedstawił swoją propozycję. Zespoły miałyby rozegrać rundę wiosenną jesienią. Przyszły sezon byłby krótki. Obejmowałby tylko runde wioseną. Trener Orkanu Błażej Jastrząbek ma inne zdanie. Sezon powinien być zakończony na obecnym poziomie.

Podobnie, jak większość przedstawiciele klubów, w Sparcie Oborniki liczą na anulowanie sezonu. Prezes Zbigniew Gajewski jest zdania, że trudno karać zespoły degradacją po rozegraniu jednej rundy. Dodatkowo w górnej części tabeli jest duży ścisk. Lider może zmienić się po każdej kolejce. Zakończenie sezonu po jednej rundzie nie jest sportowym rozwiązaniem. Sezon powinien być anulowany.