fbpx

Do jakich ćwiczeń można wykorzystać gryf?

Mogłoby się wydawać niektórym, że ćwiczenia ze sztangą są nudne i angażują stosunkowo mało grup mięśniowych, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. Sztanga wraz z gryfem i obciążeniem pozwala na ćwiczenie niemalże wszystkich mięśni. Można wykonywać szereg ćwiczeń zarówno na górne, jak i na dolne partie ciała.

Do jakich ćwiczeń można wykorzystać gryf?

Jako, że gryfy dostępne są w wersji prostej i łamanej, nasuwa się pytanie, na które rozwiązanie się zdecydować. Dobór odpowiedniego gryfu wbrew pozorom ma spore znaczenie i nie jest to takie oczywiste dla kogoś, kto dopiero co zaczyna swoją przygodę z treningiem siłowym. Najczęściej jest tak, że amatorom zaleca się sięganie po gryf łamany, który nie obciąża tak nadgarstków. Jeśli ktoś ma siedzącą pracę przed komputerem czy też doprowadził się do przetrenowania, to jak najbardziej warto sięgnąć właśnie po gryf łamany. Najbardziej uniwersalne są modele lekko łamane, które mogą być wykorzystywane do ćwiczenia większej grupy mięśni. Te z mocniejszym zgięciem pozwalają z kolei na bardziej precyzyjne modelowanie tricepsów. W przypadku zwiększania masy bicepsów polecane są gryfy proste. To samo dotyczy modelowania mięśni ramion. Gryf łamany może nawet w pewnym sensie zastąpić tradycyjne hantle. Najlepiej jest jednak wyposażyć się zarówno w hantle, jak i gryf, co pozwoli na wykonywanie znacznie większej liczby ćwiczeń. Trening powinien być zróżnicowany.

Gryf olimpijski - https://thornfit.pl/collections/gryfy może być wykorzystywany podczas przeróżnych ćwiczeń – zarówno tych na górne, jak i dolne partie ciała. Minimalne obciążenie powinno wynosić pięć kilogramów. Ćwiczyć można, stojąc w lekkim rozkroku na ugiętych kolanach, trzymając gryf przed sobą, następnie uginając i prostując mięśnie. Inną opcją jest ćwiczenie w pozycji stojącej w rozkroku na ugiętych kolanach, trzymając gryf za plecami. Ćwiczenie polega na unoszeniu rąk w górę i opuszczaniu ich. Kolejną propozycją jest stanie na jednej nodze i unoszenie kolana do góry, wykonując jednocześnie klaśnięcie. Można także stać w rozkroku z dłońmi na karku i wykonywać przysiady, pamiętając o trzymaniu prostych pleców. Ćwiczenie polega na przenoszeniu rąk w przód.