fbpx

Olga Kaczmarek wystąpi w kwalifikacjach olimpijskich

Kolejnym sukcesem zakończył się występ zawodników Karate Team Oborniki w Bratysławie.

 

Trwa znakomita passa zawodników Karate Team Oborniki. Po sukcesach najmłodszych zawodników, do walki wkroczyli karatecy z grupy wyczynowej prowadzonej przez Wojciecha Blocha, którzy w sobotę 23 lutego wystartowali w Bratysławie na Grand Prix Słowacji  wśród 2000 zawodników z 26 krajów. Najlepiej spisał się Kacper Rodak, który w kumite  kadetów do 57 kg zdobył brązowy medal i był jedynym Polakiem w tej konkurencji wiekowej we wszystkich wagach kumite oraz pokazach kata , który wywalczył podium. Dało mu to wiele punktów rankingowych Polskiej Unii Karate , które stawiają go w roli faworyta do obsadzenia  miejsca w reprezentacji Polski w kategorii kumite kadetów na  listopadowe  Mistrzostwach Świata , które odbędą się w Chile. Znakomicie spisali się także inni zawodnicy z Obornik- Nikodem Januszak, Olga Kaczmarek, Monika Dmytruszyńska, Marta Zydorczak, Mikołaj Michalak, którzy dzielnie walczyli w swoich kategoriach kata i kumite, tym razem bez  efektu medalowego , ale również z punktami rankingowymi.

W ten sam dzień Olga Kaczmarek została wyróżniona  jako Laureat w kategorii Sportowa Osobowość Roku Ziemi Obornickiej na Balu Sportowców organizowanym przez Obornickie  Centrum Sportu  oraz Urząd Miejski. Nagroda była efektem sukcesów Olgi w roku poprzednim- indywidualnego Mistrzostwa Polski w kategorii U-21, wygraniu Pucharu Polski seniorów oraz awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Rozwój Olgi , jej  niesamowita pracowitość i eksplozja formy  umożliwiły spełnienie jednego z największych  sportowych marzeń – już za kilka dni weźmie udział w historycznym wydarzeniu-kwalifikacjach olimpijskich do igrzysk w Tokio. Będzie pierwszym zawodnikiem w historii obornickiego  karate ,który dostąpi  tego zaszczytu. Areną zmagań będzie austriacki Salzburg,wystąpi 2000 zawodników ze 100 krajów(W konkurencji Olgi-230 zawodniczek) Jest to jeden z turniejów kwalifikacyjnych, pozostałe odbędą się poza Europą .Olga będzie reprezentować  swoje miasto, klub  oraz Polskę, zdobywać doświadczenie w startach seniorskich oraz podpatrywać najlepszych zawodników Świata. Jej celem i największym marzeniem pozostają  Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024.

Udział w wyżej wymienionych  zawodach jest możliwy dzięki wsparciu obornickiego Urzędu Miejskiego.