Sukces obornickich karateków na Pucharze Polski

| W.Bloch | Sztuki walki

karate lebork

Znakomity występ  zanotowali zawodnicy Karate Team Oborniki  na Pucharze Polski Karate Olimpijskiego młodzików, kadetów oraz juniorów, który odbył się w dniu 29 kwietnia w Lęborku.

Karatecy trenowani przez Wojciecha Blocha zdobyli  aż 7 medali  rywalizując z ponad 300 zawodnikami z 37 klubów z całej Polski. Turniej rozpoczął się od konkurencji kata drużynowego w którym po raz kolejny drużyna kadetów  w składzie : Jakub Kuklewski , Kacper Rodak, Mikołaj Michalak w znakomitym stylu zdobyła złoty medal. Wcześniej wygrywali na międzynarodowych zawodach w Bydgoszczy, oraz  Łodzi.

Aktualne Mistrzynie Polski Juniorek  w składzie : Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek tym razem wywalczyły srebrny medal przegrywając w finale 2-3 z drużyną  z Prudnika. W najmłodszej kategorii kata młodzików dzielnie walczyli : Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak,  Nikodem Januszak ostatecznie zdobywając trzecie  miejsce.

W konkurencjach indywidualnych oborniccy karatecy udowodnili ,że należą do najlepszych zawodników w kraju, w każdej kategorii walcząc o medal. Olga Kaczmarek w kata juniorek(pokaz technik) jednogłośnie przeszła przez rundy eliminacyjne , a w finale minimalnie przez wskazanie jednego sędziego uległa zawodniczce z Prudnika plasując się na drugim miejscu. W konkurencji kumite (walk) Olga zdobyła jeszcze brązowy medal. Monika Dmytruszyńska również przez wskazanie sędziego przegrała o wejście do najlepszej czwórki kata młodzików zajmując miejsce 5-8 .

Monika Kuźniak wygrała trzy walki w kata juniorek, zatrzymując się dopiero na półfinale, by ostatecznie zając miejsce czwarte. Nikodem Januszak w konkurencji kumite  młodzików -45 kg wywalczył brązowy medal,po taki sam krążek  w kategorii lżejszej -40 kg sięgnął Filip Kuźniak. Kacper Rodak w kategorii kata oraz kumite młodzików dotarł do półfinałów, niestety w decydujących walkach minimalnie przegrał ,ostatecznie znajdując się tuz za podium.

Dużego pecha miał  Jakub Kuklewski, który w konkurencji kata kadetów znalazł się również tuż za podium, natomiast w kumite po trzech  wygranych walkach i awansie do półfinału musiał wycofać się z turnieju po kontuzji nogi , która uniemożliwiła mu walkę o medale.

Przy odrobinie sportowego szczęścia zawodnicy Karate Team Oborniki mogli wywalczyć kilka krążków więcej, jednak biorąc pod uwagę poziom zawodów i jego rangę osiągnięte wyniki należy uznać za naprawdę duży sukces. W każdej kategorii startowali najlepsi zawodnicy z całej Polski, więc doświadczenie z tak wielu stoczonych walk będzie procentować w przyszłości.

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate.

W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!