Międzynarodowy sukces Karate Team Oborniki

karate w bloch

W miniony weekend (8-9.04.17)  w Łodzi odbył się największy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego w Polsce – Harasuto World Cup 2017. Wystartowało 1100 zawodników z 14 państw, w tym dwunastu zawodników Karate Team Oborniki trenowanych przez Wojciecha Blocha.

Kilka krajów wystawiło do walk swoje reprezentacje narodowe sprawiając, że poziom zawodów był niesamowicie wysoki.W niektórych konkurencjach indywidualnych walczyło po 50 zawodników W tym znakomitym gronie zawodnicy z Obornik wywalczyli aż 5 medali.

Największy sukces odniosła Olga Kaczmarek, która zdobyła trzy medale-dwa brązowe w konkurencji kata juniorów i U-21 oraz srebrny w rywalizacji seniorów. We wszystkich kategoriach wiekowych stoczyła 10 walk pokonując zawodniczki z Ukrainy, Słowacji, Litwy,uznając wyższość tylko aktualnej Mistrzyni Polski seniorek Aleksandry Jędrzejczyk.

Wspaniale spisali się także młodsi zawodnicy- Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak, Kacper Rodak, którzy wywalczyli złoty medal w konkurencji kata drużynowego kadetów oraz Monika Dmytruszyńska, Marta Zydorczak, Amelia Diak, które w konkurencji drużynowego kadetek były trzecie. Kacper Rodak w konkurencji kumite indywidualnego przegrał walkę o brązowy medal (24 startujących zawodników), Mikołaj Michalak zajął 7 miejsce w kata kadetów (56 startujących), Nikodem Januszak oraz Filip Kuźniak wywalczyli awans do najlepszej dwunastki  turnieju kumite U14 (62 startujacych), Michał Chudzicki awansował do najlepszej szesnastki turnieju kumite (45 zawodników).

Drużyna kata U14w składzie : Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak,Nikodem Januszak zajęła 5 miejsce w kata drużynowym u14.

Na zawodach walczyła także Julia Wojciechowska, która tym razem nie znalazła się na podium , przegrywając z późniejszą medalistką z Łodzi. Na sam koniec turnieju walczyli kadeci w kumite drużynowym.Jakub Kuklewski walczący w najcięższej wadze kumite uplasował się w pierwszej dziesiątce turnieju.  Karate Team Oborniki w składzie Kuklewski, Rodak, Chudzicki dzielnie stawiał czoła w kolejnych rundach reprezentacjom Litwy Słowacji  i Białorusi, ostatecznie zdobywając 5 miejsce po przegranej walce o brązowy medal.

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate.

W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!