Vice mistrzostwo Europy w Karate Shotokan

Vice mistrzostwo Europy w Karate ShotokanW miniony weekend w dniach 22-24 listopada w Portugalii w miejscowości Póvoa de Varzim, odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shotokan. Po raz kolejny dwóch zawodników Obornickiego Klubu Karate Do Shotokan- Olga Chmielewska i Bartek Protasewicz- zostało powołanych do Kadry Narodowej, aby reprezentować Polskę podczas tych rozgrywek.

Pierwszego dnia miały miejsce konkurencje najmłodszych zawodników- kadetów, sobota przeznaczona została na konkurencje juniorów. W tej dzień udział w kata indywidualnym brał Bartosz Protasewicz. Bez trudu wygrał on 2 rundy, jednak w kolejnej poległ z zawodnikiem z Niemiec, tracąc szanse na wejście do półfinału. W niedzielę odbyły się najbardziej wyczekiwane konkurencje seniorskie. Olga i Bartek w tym dniu brali udział indywidualnie, jak i zarówno drużynowo. Bartek wraz ze swoją drużyną w składzie: Maciej Wilczek i Dawid Gaweł, uplasowali się na 11 miejscu.

Olga natomiast indywidualnie nieznacznie przegrała wejście do półfinałowej ósemki. Drużynowo dziewczyny( w składzie: Olga Chmielewska, Berenika Prządka, Agnieszka Dybicz) miały znacznie więcej szczęścia i przechodząc kolejne etapy zajęły ostatecznie srebrny medal. Zostały wyprzedzone niewielką liczbą punktów przez reprezentację Włoch. Dziewczyny udowodniły, że srebrny medal zdobyty niedawno podczas Mistrzostw Świata w Liverpoolu nie był przypadkiem, lecz został on w pełni zasłużenie wywalczony.

Zawodniczka kolejny raz z rzędu wracając z tak dużej imprezy z medalem na szyi, ponownie potwierdziła że należy do czołówki najlepszych zawodników Świata.

Dodatkowo w tym samym czasie w Legnicy, dnia 23 listopada odbyły się turniej XIV Euroepan Cuprum Cup 2013 w Legnicy. Podczas tej międzynarodowej imprezy Jakub Kuklewski reprezentował klub startując w kata oraz kumite indywidualnym młodzików. Start Kuby można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ przywiózł on aż dwa brązowe medale.

Gratulujemy!

15 czerwca 2024, w Głubczycach odbyły się II Mistrzostwa Polski Para Karate.
W miniony weekend (1-2.06.2024) w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Karate.
W sobotę (28.04) zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w Mistrzostwach Kujaw i Pomorza w Karate WKF. Zawody odbywały się w Bydgoszczy i gromadziły ponad 300 zawodników.
W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.
W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.
W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.
W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.