5 medali obornickich karateków!

| T. Wosicki | Sztuki walki

W sobotę 23 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w XIV Międzynarodowym Turnieju EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE w Legnicy w tej prestiżowej imprezie startowało ponad 300 zawodników z całego kraju a także reprezentacje z Czech Ukrainy i Słowacji. Mimo bardzo wysokiego poziomu i niezwykle zaciętych pojedynków podopieczni Tomasza Wosickiego wywalczyli tam aż 5 medali.

Na tą zdobycz złożyły się następujące sukcesy:

Paweł Przewoźny zdobył: I m w konkurencji  kata kat 35 – 39 lat, I m w kumite kat. open w kat. 35 – 44 lata oraz  I m w kumite kat. – 84 kg

Paweł Baran wywalczył II m w konkurencji kumite + 84 kg

Ponadto Paweł Przewoźny wraz z Krzysztofem Waśko oraz Karoliną Walczak i Agnieszką Kałek- Smolarek wywalczyli II m w konkurencji drużynowej

Już na drugi dzień Krzysztof Waśko brał udział w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF, które odbyły się w Poznaniu gdzie zdobył złoty medal w konkurencji kata. W zawodach tych uczestniczył także Krystian Chudziński, który wywalczył brązowy medal w kumite w kat + 84 kg oraz srebrny w kumite drużynowym razem z kolegami z Politechniki.

Warto wspomnieć ,że Krystian 17 listopada brał także udział w zorganizowanym przez MMA Poznań GOLDEN TAEMIV Panteonie Mistrzów gdzie wywalczył II m w kat. +84 kg w brazylijskim jujitsu.

15 czerwca 2024, w Głubczycach odbyły się II Mistrzostwa Polski Para Karate.
W miniony weekend (1-2.06.2024) w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Karate.
W sobotę (28.04) zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w Mistrzostwach Kujaw i Pomorza w Karate WKF. Zawody odbywały się w Bydgoszczy i gromadziły ponad 300 zawodników.
W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.
W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.
W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.
W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.