Zawodnicy Karate Team Oborniki walczyli w Lizbonie (foto)

| W. Bloch | Sztuki walki
Zawodnicy Karate Team Oborniki, podopieczni Wojciecha Blocha wrócili z Mistrzostw Świata w karate, które w dniach 20-23.09 odbyły się w Lizbonie.
Olga Kaczmarek, Nikodem Januszak, Monika Dmytruszyńska  i Kacper Rodak  dzielnie walczyli z zawodnikami z całego Świata, tym razem bez efektu medalowego, ale z kilkoma dobrymi wynikami. Olga w kategorii u21 w  rundach eliminacyjnych wygrała z aktualną Mistrzynią Europy ze Szwecji , niestety w walce o czołową szesnastkę przegrała z późniejszą medalistką z Rosji.
Nikodem w kumite młodzików w drugiej rundzie ,decydującej o awansie do szesnastki przegrał z zawodnikiem z Czech 0-1. Kacper startując w kumite kadetów prowadził z zawodnikiem z Czech 1-0 i błąd taktyczny spowodował, że walkę przegrał po dogrywce. Monika startująca indywidualnie w kata młodziczek przegrała walkę  o awans do następnej rundy z Hiszpanką.
W konkurencjach kata drużynowego juniorów  drużyna polska w składzie z Kacprem zajęła ósme miejsce, natomiast drużyna juniorek w składzie z Olgą i Moniką zajęła miejsce 7. Zawodnicy zdobyli bezcenne doświadczenie , w nagrodę za swoje sukcesy na arenie polskiej zwiedzili piękny kraj. Przed nimi kolejne wyzwania i ciężka praca, aby następnym razem zawalczyć o jeszcze lepsze miejsca.

Rywalizacja na arenie krajowej możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!

Sukces na Mistrzostwach Polski w Para Karate

W niedziele 11 czerwca 2023,  w Głubczycach odbyły się I Mistrzostwa Polski w Para Karate. W zawodach, które zgromadziły kilkudziesięciu zawodników z całej Polski wzięła też udział trójka karateków z Obornickiego Klubu Karate.