fbpx

Żywiołowa Daria Zawiałow zaśpiewa w Obornikach (film)

16 marca na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury zaśpiewa Dawia Zawiałow.

Daria Zawiałow to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz!”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kuszem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń.

Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach ( m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu, Kraków Live Festival), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy! Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kuszem stworzyli również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1. miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”.
Daria Zawiałow otrzymała 2 nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”.
Najnowszy singiel Darii „Nie dobiję się do Ciebie” zwiastujący album, którego premiera planowana jest na początek 8.03.2019 roku uzyskał nominację do na „Fryderyków” w kategorii „Piosenka roku”