fbpx

Dzień Dziecka już 3 czerwca na Łazienkach

3 czerwca w Obornikach zorganizowany zostanie Dzień Dziecka. Na miejsce spotkanie z baśniami, powiastkami i gawędami będą Łazienki.

Zapraszamy do pełnego tajemnic świata baśni i legend. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Gdzie rzeczywistość nie ma granic. Na dzieci czekać będą baśniowe stoiska animacyjne, pyszności i atrakcje na scenie.

Baśniowo – Sportowo – Biegowo

Nasz zaczarowany dzień dziecka z baśniami, legendami i gawędami w tle zaczynamy już od samego rana. O godzinie 10.00 na bieżni lekkoatletycznej odbędzie się trzecia edycja Obornickiej Ligi Biegowej. Z okazji święta zachęcamy najmłodszych sportowców, biorących udział w biegach dla dzieci i młodzieży, aby wystartowali w baśniowych przebraniach. Na wszystkie księżniczki, smoki, rycerzy i inne baśniowe postaci będą czekały tego dnia wspaniałe niespodzianki

Na Łazienkach

Zaczynamy o godzinie 14.00. Nadleśnictwo Oborniki zabierze nas w pełną przygód podróż po leśnych zastępach, a w takim towarzystwie nawet baśniowy wilk nie będzie straszny. Stowarzyszenie Wodniackie APLAGA zaprosi tradycyjnie na kajakowe rejsy, podczas których podobno można będzie spotkać złotą rybkę. Najpiękniejsze baśnie i legendy znaleźć można rzecz jasna w bibliotece, dlatego i tej nie może zabraknąć podczas naszej imprezy. W zaczarowany świat książek zabiorą nas Panie z Biblioteki Pedagogicznej. Każdy z baśniowych bohaterów to znakomity strateg, a o powodzeniu niejednej z przygód decyduje logiczne myślenie – jak je wyćwiczyć? Na to pytanie odpowiedzą na swoim stoisku goście z Laboratorium Logiki. Będzie tez sporo zabawy z bum bum grania i wesołego skakania.

Nie zabraknie baśniowych postaci, księżniczek i rumaków. Dmuchanych zamków i barwnych konkursów. Na scenie znów zaprezentują się najmłodsi i najprawdziwszy bajarz, który zabierze nas w magiczny świat obornickich legend.

Koncert jak z bajki

A na finał największe muzyczne przeboje z filmów dla dzieci w wykonaniu znakomitych wokalistów. Będą to piosenki z takich bajek jak „Kraina Lodu”, „Zaplątani”, „Toy story”, „Auta”, „Pocahontas”, „Dzwoneczek”. Będziemy mogli sprawdzić czy Elsa ma tę moc, a Roszpunka jest odpowiednio zaplątana 🙂 Kto wie, może po koncertach dzieci będą miały okazję poznać swoje ulubione postacie z bajek?

Będzie PREMIERA!

Podczas imprezy swoją premierę będzie miała II część obornickich legend, zatytułowana: „Zaczarowana okolica. Dwanaście podań i legend z obornickich wiosek.” Kolejny raz przeniesiemy się w baśniowy świat pełen tajemniczych postaci, dzielnych bohaterów i niezwykłych zdarzeń. Tym razem wychodzimy jednak dalej, poza teren naszego miasta. Wyruszamy w pełną przygód podróż po dwunastu miejscowościach naszej gminy. Wszystkie przepiękne ilustracje w książce, podobnie jak w części pierwszej, wykonane zostały przez uczniów gminnych szkół podstawowych. Podczas imprezy będzie można legendy poznać, ale i zakupić zarówno tę książkę, jak i pierwszą część.

Będzie Bajecznie!

dzien dziecka 2018 oborniki