fbpx

Co jeszcze na maj przygotował OOK?

co jeszcze w maju w ook Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza jeszcze w maju na kilka imprez.

„mikroFONIA 2018” – Koncert Galowy.

Pod  hasłem „mikroFONIA” od szeregu lat w Obornikach odbywa się Powiatowy Przegląd Młodych Talentów. W przeglądzie biorą udział młodzi wokaliści i instrumentaliści. Pierwszym etapem są eliminacje gminne, kolejnym finał powiatowy. Zwieńczeniem jak co roku będzie Koncert Galowy, tym razem w Rogozińskim Centrum Kultury w Rogoźnie. W koncercie udział wezmą laureaci finału powiatowego. Gościnnie wystąpi zespół wokalny „SUPERMENKI” z Czerwonaka. W czasie koncertu zostanie przyznane Grand Prix przeglądu czyli możliwość występu na tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „FUMA 2018” który odbędzie się w Zielonej Górze.

Na koncert zapraszamy 19 maja 2018r. godz. 12.00.                    Wstęp wolny.

„BIESIADA RYBNA” VII edycja.

Kolejne spotkanie propagujące turystykę wodną oraz aktywny wypoczynek, odbędzie się tak jak w ubiegłym roku na terenie przyległym do rzeki Warty od ulicy Szamotulskiej. W programie spływy na kajakach i tratwach, zabawy sprawnościowe, animacje dla dzieci i dorosłych, dmuchane zjeżdżalnie, stoiska gastronomiczne. Kulinarnym gwoździem programu będzie zupa rybna. Ponadto wystąpią: zespoły ludowe – „Maniewiacy” i „Rożnowianie”, szanty zaśpiewa zespół „Taldeo” a muzykę dawną zaprezentuje zespół „Huskrat”.

Na wspólne biesiadowanie zapraszamy 20 maja 2018r.od 15.00 do 19.00.

A co OOK przygotowała dla kinomanów?

„Piotruś Królik” /Australia, USA, Wielka Brytania – 2018/

Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem  przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki…                                                                                     Reżyseria – Will Gluck,  scenariusz – Will Gluck i Rob Lieber. W  filmie zagrali: Rose Byrne, Domhnall Glesson i Sam Neill ponadto   głosów udzielili: James Corden, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki, Margot Robbie i inni.   

Na projekcję zapraszamy 24 maja 2018r. godz. 16.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Paweł, apostoł Chrystusa” /USA – 2018/

Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem…

Scenariusz i reżyseria – Andrew Hyatt. W rolach głównych: Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley, John Lynch, Yorgos Karamihos, Antonia Campbell-Hughes, Alessandro Sperduti i inni.

Na projekcję zapraszamy 24 maja 2018r. godz.17.45. 

     Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Katyń – ostatni świadek” /Polska, Wielka Brytania – 2018/

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood   marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy…

Reżyseria – Piotr Szkopiak, scenariusz – Paul Szambowski i Piotr Szkopiak.  W rolach głównych: Alex Pettyfer, Robert Więckiewicz, Talulah Riley, Michael Gambon, Piotr Stramowski, Henry Lloyd-Hughes i inni.

Na projekcję zapraszamy 24 maja 2018r. godz. 20.00.                 Bilety w cenie 16zł/18zł.

Bilety na seanse filmowe są do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.