fbpx

Marzec w Obornickim Ośrodku Kultury.

Co ciekawego przygotował OOK na marzec? Kilka interesujących pozycji dla fanów kina, występy sceniczne, festiwal piosenki przedszkolaków i na deser „Kanapa Kota”.

„Tedi i mapa skarbów” /Hiszpania – 2017/

… Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto. Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów…Reżyseria – Enrique Gato, scenariusz – Jordi Gasull. Postaciom z filmu głosów udzielili: Óscar Barberán, Michelle Jenner, Adriana Ugarte, Luis Posada, Miguel Ángel Jenner i José Corbacho.

Na projekcję zapraszamy 04 marca 2018r. godz. 14.30. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Cudowny chłopak” /Hongkong, USA – 2017/

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym...  Reżyseria – Stephen Chbosky, scenariusz – Steve Conrad i Jack Thorne. Obsada aktorska – Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Izabela Vidovic, Mandy Patinkin, Daveed Diggs, Sonia Braga, Danielle Rose Russell i inni.

Na projekcję zapraszamy 04 marca 2018r. godz. 16.30. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Kobiety mafii” /Polska 2018/

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro. By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego, Milimetra, Cienia i Siekiery. Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię. Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy…                                                                                            Reżyseria – Patryk Vega, scenariusz – Olaf Olszewski i Patryk Vega. W rolach głównych: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i inni.

Na projekcję zapraszamy 04 marca 2018r. godz. 18.45. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Gnomeo i Julia – Tajemnica zaginionych krasnali”  /USA, Wielka Brytania 2018/

Słynni Gnomeo i Julia z popularnej animacji powracają w zupełnie nowym filmie! Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlocka Gnoma. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem - Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta…

Reżyseria – John Stevenson, scenariusz – Andy Riley i Kevin Cecil. Głosów w polskiej wersji językowej postaciom z filmu użyczyli: Przemysław Stippa, Krzysztof Szczepaniak, Julia Łukowiak, Wojciech Żołądkowicz, Przemysław Bluszcz, Jarosław Boberek, Olga Omeljaniec, Ewa Wanda Prus, Anna Apostolakis-Gluzińska, Łukasz Lewandowski, Stefan Knothe, Krzysztof Cybiński, Jacek Król i inni.

Na projekcję zapraszamy 17 marca 2018r. godz. 14.30 i 16.15. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Pitbull- ostatni pies” /Polska 2018/

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa…

Scenariusz i reżyseria – Władysław Pasikowski. Obsada: Marcin Dorociński, Doda, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz, Rafał Moher, Cezary Pazura, Michał Kula, Izabela Kuna i inni.

Na projekcję zapraszamy 17 marca 2018r. godz. 18.00 i 20.15. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Murem za Murowaną” – koncerty charytatywne.

Podczas styczniowego wybuchu gazociągu i następującego po nim pożaru,  kilka rodzin z Murowanej Gośliny straciło dorobek życia i muszą zacząć wszystko od nowa…. Pomocną dłoń wyciągają do nich władze miasta krewni i sąsiedzi.            W Rogoźnie i Obornikach powstał pomysł, aby  przyłączyć się do akcji pomocowej. Pod wspólnym hasłem „Murem za Murowaną” odbędą się 03 marca br. dwa koncerty : 

 W Obornickim Ośrodku Kultury pod hasłem „Siła W Muzyce” wystąpią przedstawiciele lokalnej sceny hiphopowej: „El Kasto”, „eSe”, „Zientek”, „Antena”, „Yeendraz”, „eSZet22”, „Lokus RSL”, „Erym”, „GRAMOL”, „Cieja”, „Michu TOS”, „Pako”, „Kzk”, „RSK”, zatańczy formacja taneczna z Chodzieży, a afterparty poprowadzi DJ KOZA!!! 

Na koncert zapraszamy 03 marca 2018r. godz. 19.00. Wstęp 6zł.

- W Rogozińskim Centrum Kultury pod hasłem  „W rytmie disco” – koncert muzyki tanecznej.W trakcie koncertów wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz rodzin poszkodowanych

„Historia kina według Kota”

Czwarte spotkanie poświęcone historii kina dotyczyć będzie najmłodszego okresu kinematografii światowej. Prelekcję wygłosi wykładowca akademicki, znawca literatury ale również kina i filmu Wiesław Kot. Prelekcja ilustrowana będzie charakterystycznymi fragmentami filmów.

Na spotkanie zapraszamy 14 marca 2018r.godz.10.00. Bilety w cenie 10zł.

„Filharmonia bez filharmonii” – kolejny cykl OOK.

          Zbigniew Wodecki namawiał w swej słynnej piosence, aby „zacząć od Bacha”, Obornicki Ośrodek Kultury w nowym cyklu chce zacząć od Jerzego Fryderyka Händla. Dzięki współpracy z Fundacją Muzyki Dawnej „Canor”, OOK weźmie udział w projekcie „Filharmonia bez Filharmonii”. Jego celem jest prezentacja muzyki dawnej w niewielkich miastach. Na bieżący rok planowane są 4 koncerty w Obornikach. W pierwszym wystąpi  Zespół barokowy „Kore” w składzie: Karolina Habało – skrzypce, Alicja Sierpińska – skrzypce, Paulina van de Pavert – wiolonczela i Joanna Boślak-Górniok – klawesyn. W programie: sonaty Jerzego Fryderyka Händla.

Na pierwszy koncert zapraszamy 15 marca 2018r. godz. 18.00.  Wstęp 10 zł.

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

… Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną  z największych w Polsce tego typu imprez adresowanych do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane  z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy,  rejonowy oraz finał wojewódzki…

Do kibicowania młodym wokalistom zapraszamy 18 marca 2018r. godz.15.00 Wstęp wolny.

„Kanapa Kota” druga odsłona.

 „Kanapa Kota” to tytuł nowego cyklu proponowanego przez Obornicki Ośrodek Kultury. Gospodarzem a jednocześnie moderatorem spotkań z tego cyklu jest znany już obornickiej publiczności znawca kina i filmu dr Wiesław Kot, który na swoją kanapę zaprasza znanych polskich aktorów. Wielowątkowa dyskusja dotycząca aktorstwa, filmu, teatru i nie tylko inspirowana również udziałem publiczności to charakter tych spotkań. Kolejnym gościem zaproszonym na tytułową kanapę jest aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i radiowy znany między innymi z takich obrazów jak: „Godzina szczytu”, ”Brunet wieczorową porą”, „C.K. Dezerterzy” czy „Miś” - Krzysztof Kowalewski.

Na spotkanie zapraszamy 25 marca 2018r. godz. 17.00. Bilety w cenie 30 zł.