fbpx

Na co zaprasza Obornicki Ośrodek Kultury w lutym?

 

na co zaprasza ook w lutym

Obornicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę na miesiąc luty.

„Historia kina według Kota”

          Trzecie spotkanie poświęcone historii kina dotyczyć będzie lat 80 i 90 poprzedniego wieku. Prelekcję wygłosi wykładowca akademicki, znawca literatury ale również kina i filmu Wiesław Kot. Prelekcja ilustrowana będzie charakterystycznymi fragmentami filmów.

Na spotkanie zapraszamy 02.02.2018r.godz.10.00.                      Bilety w cenie 10zł.

 

„Operetkowy koncert karnawałowy”

          Nie słabnącym powodzeniem wśród obornickiej publiczności cieszą się koncerty w wykonaniu solistów scen operetkowych. Za nami już ponad czterdzieści takich koncertów przy 100 albo prawie 100 procentowej frekwencji na widowni. W tegorocznym koncercie karnawałowym wystąpią soliści scen poznańskich i kijowskich: Julia Tkaczenko, Vladimir Holkin, Agnieszka Wawrzyniak i Bartosz Kuczyk. Dodatkową atrakcją będzie występ tancerki o pseudonimie MARINA, a wykonawcą towarzyszyć będzie 3-osobowy zespół instrumentalny.

Na „Koncert Karnawałowy” zapraszamy 04.02.2018r. godz.17.00.

Cena biletu 28zł / 35zł.

 

 05 i 17 luty to kolejne dni filmowy w OOK, przed nami pieć premier.

„Podatek od miłości” /Polska 2018/

          … Kim tak naprawdę jest Marian?  Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może po prostu sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara. Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?...

Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk, scenariusz: Piotr Bronowski i Katarzyna Krzysztopik. W rolach głównych: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Michał Czernecki, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Magdalena Popławska, Grażyna Wolszczak i inni.

Na projekcję zapraszamy 05.02.2018r. godz. 18.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

 

„Plan B” /Polska 2018/

          … Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi…

Reżyseria: Kinga Dębska, scenariusz: Karolina Szablewska. W rolach głównych: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Gorol, Krzysztof Stelmaszyk, Adam Cywka, Rory Keenan i inni.

Na projekcję zapraszamy 05.02.2018r. godz. 20.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

 

„Gnomy rozrabiają” /Kanada 2017/

          … Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowo poznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić!...

Reżyseria: Peter Lepeniotis, scenariusz: Michael Schwartz i Zina Zaflow. Głosów postaciom udzielili: Becky G. Josh Peck, Tara Strong, Olivia Holt, David Koechner, Jeff Dunham, Patrick Stump, George Lopez i inni.

Na projekcję zapraszamy 05.02.2018r. godz. 16.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

 

„Pszczółka Maja – miodowe igrzyska”/Australia, Niemcy 2018 /

           …Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka. W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów…

W polskiej wersji głosów bohaterom animacji udzielili: Agnieszka Fajlhauer, Mateusz Banasiuk,  Teresa Lipowska, Magdalena Różdżka, Jarosław Boberek, Katarzyna Laska, Grzegorz Kwiecień, Jacek Bończyk i Jacek Wolszczak.

Na projekcję zapraszamy 17.02.2018r. godz. 16.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

„Nowe oblicze Greya” /USA 2018 /

          …Film jest trzecią częścią ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James. Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać…

Reżyseria: James Foley, scenariusz: Niall Leonard, obsada aktorska: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Erick Johnson, Eloise Mumford, Rita Ora, Luke Grimes, Kim Basinger, Marcia Gay Harden i inni.

Na projekcję zapraszamy 17.02.2018r. godz. 18.00 i 20.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

 

„WALENTYNKI w starym kinie”

           W przeddzień św. Walentego Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na nietuzinkowy wieczór. W programie projekcja filmu Charliego Chaplina z 1921 roku pod tytułem „Brzdąc”.                                                                                                        …Włóczęga Charlie znajduje noworodka i postanawia się nim zaopiekować. Pięć lat później bohaterów łączy trwała więź…                                                        Projekcja tego niemego filmu, wzorem taperów ilustrowana będzie muzyką wykonywaną na żywo przez zespół folkowy „CZERWIE”.

Na walentynkowy wieczór zapraszamy 13.02.2018r. godz.18.00.          Bilety w cenie 14zł.

 

„KANAPA KOTA”

         Kanapa Kota to tytuł nowego cyklu proponowanego przez Obornicki Ośrodek Kultury. Gospodarzem a jednocześnie moderatorem spotkań z tego cyklu będzie znany już obornickiej publiczności znawca kina i filmu dr Wiesław Kot, który na swoją kanapę zapraszać będzie znanych polskich aktorów. Wielowątkowa dyskusja dotycząca aktorstwa, filmu, teatru inspirowana ma być również udziałem publiczności. Pierwszym zaproszonym na kanapę gościem jest poznański aktor Michał  Grudziński.

Do wspólnej dyskusji zapraszamy 24.02.2018r. godz. 17.00.              Bilety w cenie 16zł/18zł.

 

Bilety na imprezy do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.