fbpx

Propozycje Obornickiego Ośrodka Kultury na styczeń 2018r.

Nowy rok w zapowiedziach OOK zapowiada sie dośc interesująco, zapraszamy. Szczególnie polecamy występ zespołu SORRY BOYS, przełożony występ Kabaretu Śląskiego oraz "Na spotkanie kultur", tym razem z Elżbietą Dzikowską.

„Historia kina według Kota”

Drugie spotkanie poświęcone historii kina dotyczyć będzie lat 50, 60 i 70 poprzedniego wieku. Prelekcję wygłosi wykładowca akademicki, znawca literatury ale również kina i filmu Wiesław Kot. Prelekcja ilustrowana będzie charakterystycznymi fragmentami filmów.

Na spotkanie zapraszamy 09.01 2018r. godz.10.00. Bilety w cenie 10zł.

„NA SPOTKANIE KULTUR”

Zapoczątkowany w 2016 roku cykl „Na spotkanie kultur” ma swoją kontynuację. Po spotkaniu poświęconym Australii, trzech „wieczorach żydowskich” oraz spotkaniu poświęconym Gruzji przyszedł czas na „wyprawę” do Meksyku. W tą daleką podróż zabiorą nas: Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i audycji radiowych oraz Marek Tomalik - podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, menedżer zespołów rockowych z wykształcenia geolog. W programie wystąpi  meksykański gitarzysta Roman Mendez  oraz tajemniczy duet „DOS AMIGOS OBORNICOS”. Odbędzie się też degustacja potraw meksykańskich przygotowanych przez restaurację  „Kuchnia i Strych”, a w konkursie przygotowanym przez organizatorów meksykańskiego spotkania będzie można wygrać pobyt w Meksyku.

Na niecodzienną wyprawę zapraszamy 20.01.2018r.godz.17.00. Bilety w cenie 20zł.

Koncert zespołu „SORRY BOYS”

„Sorry Boys” – polski zespół rockowy założony w 2006 roku w Warszawie przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. Zespół ma na swoim koncie „Nagrodę Dziennikarzy” z festiwalu „TOPtrendy – 2014”. Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Roma” w marcu 2017r. uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „FRYDERYK” w kategorii „Album roku alternatywa”. Zespół ma na swoim koncie 3 albumy studyjne i 8 singli. „Amor Tour” to tytuł projektu przygotowanego przez zespół na wyjątkową trasę koncertową. W projekcie znalazły się utwory znane z wydanych dotychczas płyt jak i zupełne nowości. Jak zapowiadają autorzy projektu zamierzają oni zaskoczyć uczestników koncertów zróżnicowaniem brzmienia i stylu, od mocnego uderzenia po romantyczną akustyczność. Zespół występuje w składzie:

- Izabela Komoszyńska – śpiew, instrumenty klawiszowe

- Tomasz Dąbrowski – gitara

- Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe

- Marcin Ziętek – gitara basowa

Na koncert zespołu zapraszamy 26.01.2018r. godz.20.00.

Bilety w cenie 35zł.

„Kabaret Śląski”

Na sporą porcję śląskiego humoru zapraszają gwiazdy  telewizji TVS. W programie miedzy innymi wystąpią. Grzegorz Stasiak aktor i showman. Zagrał w wielu filmach ale największą popularność przyniosła mu rola szalonego instruktora elki w programie telewizji TVN - „Nauka Jazdy”. Aktor jest laureatem konkursu „Po naszemu, czyli po śląsku” oraz zwycięzcą „Maratonu uśmiechu”. „Grupa Fest” czyli „Śląska Kabaretowa Grupa Biesiadna”. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Jakuba Tomaszewskiego, a w skład zespołu poza założycielem wchodzą: żona Jakuba Mirosława oraz dwie córki Sabina i Klaudia. Grupa ma w dorobku muzycznym trzy płyty, wiele utworów zespołu trafia na popularną Śląską Listę Szlagierów a ich koncerty cieszą się dużą popularnością.

Na śląską biesiadę zapraszamy 27.01.2018r. godz.17.00. Bilety w cenie: 40zł /przedsprzedaż/ 50zł /w dniu koncertu/.

21 stycznia to kolejny dzień dla kinomanów a w programie aż 4 premiery.

„FERNANDO” /USA – 2017/

… Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych - zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi...
Film wyreżyserował  - Carlos Saldanha, scenariusz napisali - Yoni Brenner i Jenny Bicks a głosów bohaterom filmu użyczyli: John Cena, Kate McKinnon, Anthony Anderson, Bobby Cannavale, Peyton Manning, Gina Rodriguez, Miguel Angel Silvestre, David Tennant i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.01.2018r. godz. 14.00. Bilety w cenie 16zł/18zł.

 „NARZECZONY NA NIBY” /Polska – 2018/

 … Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy /tym razem/ szczęśliwy związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster. Szybko okaże się, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach…

Reżyseria – Bartosz Prokopowicz, scenariusz – Katarzyna Sarnowska i Katarzyna Priwieziencew.  W rolach głównych: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak, Dorota Kolak, Mikołaj Roznerski i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.01.2018r. godz. 16.00. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„PADDINGTON 2” /Francja, Wielka Brytania – 2017/

 … Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzak zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!         

Reżyseria – Paul King, scenariusz – Simon Farnaby i Paul King. W rolach głównych: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Brendan Gleeson, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Hugh Grant, Ben Whishaw i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.01.2018r. godz. 18.00. Bilety w cenie 16zł/18zł.

„ATAK PANIKI” /Polska – 2017/

… Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo… 

Reżyseria – Paweł Maślona, scenariusz – Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff i Aleksandra Pisula. W rolach głównych: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Julia Wyszyńska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.01.2018r. godz. 20.00. Bilety w cenie 16zł/18zł.

Bilety na imprezy do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.