fbpx

Grudzień w Obornickim Ośrodku Kultury

Kilka interesujących imprez zaplanowano w OOK na miesiąc grudzień, coraz mocniej czuć klimat Świąt choć początek miesiąca na ostro…

Thrash-metal i Death-metal, to gatunki które zostały wyodrębnione jako odłamy heavymetalu w latach 80tych poprzedniego wieku. Za twórcę gatunku Death-metal uznaje się Jeffa Becerra, natomiast podwaliny gatunku Thrash-metal stworzył zespół „Black Sabbath” a pierwszą płytę nagrał zespół „Metallica”…  Największe tradycje metalowego grania w Polsce ma katowicka „Metalomania”. W  obornickim już czwartym koncercie tego gatunku zatytułowanym „Storm Fest” wystąpi obornicka formacja „The Rising Storm” która jest jednocześnie organizatorem imprezy oraz poznańskie grupy: „Cancerfaust”, „Outbred” i „Mepharis”.

Na ostre i metalowe granie zapraszamy 09.12.2017r. godz. 19.00

Bilety w cenie 10zł

Na kolejny dzień filmowy w Obornickim Ośrodku Kultury zapraszamy 15 grudnia br. W programie trzy premiery.

„Kumple z dżungli” /Francja – 2017/

Oto zgrana paczka super bohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin - Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka - Junior, genialny wyrak - Gilbert, waleczny goryl - Miguel oraz czarująca nietoperka - Batricia. Na drodze wesołej bandy staje piroman koala - Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica - mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić…                                           Reżyseria  David Alaux, scenariusz  David Alaux, Eric Tosti i Jean-Francois Tosti.

Na projekcję zapraszamy 15.12.2017r. godz. 16.00

Bilety w cenie 16zł/18zł

„Najlepszy” /Polska – 2017/

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie… Reżyseria Łukasz Palkowski, scenariusz Agatha Dominik i Maciej Karpiński. Obsada: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Adam Woronowicz i inni.

Na projekcję zapraszamy 15.12.2017r. godz. 18.00

Bilety w cenie 16zł/18zł

„Cicha noc” /Polska 2017/

Adam,  na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec i brat  z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra  z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy…

Scenariusz i reżyseria Piotr Domalewski. Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Magdalena Żak, Amelia Tyszkiewicz i inni.

Na projekcję zapraszamy 15.12.2017r. godz. 20.15

Bilety w cenie 16zł/18zł

Bilety na koncert i seanse do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.