fbpx

L i s t o p a d w O O K

Zapowiedzi organizowanych w listopdadzie 2017 atrakcji kulturalnych w Obornickim Ośrodku Kultury.

„Kabaret Śląski”

Na sporą porcję śląskiego humoru zapraszają gwiazdy  telewizji TVS. W programie miedzy innymi wystąpią. Grzegorz Stasiak aktor i showman. Zagrał w wielu filmach ale największą popularność przyniosła mu rola szalonego instruktora elki w programie telewizji TVN - „Nauka Jazdy”. Aktor jest laureatem konkursu „Po naszemu, czyli po śląsku” oraz zwycięzcą „Maratonu uśmiechu”. „Grupa Fest” czyli „Śląska Kabaretowa Grupa Biesiadna”. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Jakuba Tomaszewskiego, a w skład zespołu poza założycielem wchodzą: żona Jakuba Mirosława oraz dwie córki Sabina i Klaudia. Grupa ma w dorobku muzycznym trzy płyty, wiele utworów zespołu trafia na popularną Śląską Listę Szlagierów a ich koncerty cieszą się dużą popularnością.

Na śląską biesiadę zapraszamy 12.11.2017r. godz.17.00.

Bilety w cenie: 40zł /przedsprzedaż/ 50zł /w dniu koncertu/.

„Taneczne Andrzejki”

Organizowanie zabaw andrzejkowych w Obornickim Ośrodku Kultury to już tradycja, sięgająca lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku. Mimo że tradycja nakazuje organizowanie tego wieczoru w wigilię świętego Andrzeja to jednak ze względów praktycznych często odbywa się on w jedną z sobót listopada.  Na obornickie „andrzejki” już tradycyjnie zaprasza znany i lubiany oraz legitymujący się olbrzymim doświadczeniem DJ Krzysztof Tecław.

Andrzejkowa potańcówka odbędzie się 18.11.2017r. godz. 20.00.

Bilety w cenie 120zł /para/.

„Brass Band Oborniki”

Czyli kolejny już szósty koncert urodzinowy zespołu. Big band wystąpi pod batutą Tomasza Kaniewskiego a gościem specjalnym tego wieczoru będzie Daniel Moszczynski, polski piosenkarz, muzyk sesyjny, tekściarz i kompozytor.

Na koncert zapraszamy 19.11.2017r. godz. 18.06.

Wstęp wolny.

„Dwie Połówki Pomarańczy”

 Spektakl pod tym tytułem autorstwa Igi Kownackiej został przygotowany przez aktorów Teatru „CAPITOL”. Reżyseria - Maria Ciunelis, scenografia - Magdalena Michalska, opracowanie muzyczne - Piotr Golla. W role bohaterów komedii wcielą się: Jarosław Boberek,  Cynthia Kaszyńska, Grażyna Zielińska i Urszula Dębska. …Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zamarłego męża – Adama, który wcześniej zginą w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego… A co przyniesie rozwój akcji ?

Na spektakl zapraszamy 24.11.2017r. godz. 19.00.

Bilety w cenie 70zł/75zł.

Koncert zespołu „IRA”

 „IRA” polski zespół rockowy powstał w 1987r. w  Radomiu z inicjatywy gitarzysty Jakuba Płucisza. W początkowym okresie swojej działalności grupa wykonywała łagodną odmianę heavy metalu. Albumy grupy  „Mój dom”, „1993 rok” i „Ira Live” wydane w początkowym okresie działalności, osiągnęły wielotysięczne nakłady co pozwoliło zespołowi błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka.  Zespół ma w dorobku kilkanaście albumów, wiele singli i teledysków. Ostatni album nagrany w maju 2016 roku nosi tytuł „My”. Aktualnie zespół występuje w składzie: Artur Gadowski – śpiew, Piotr Sujka – gitara basowa, Wojciech Owczarek – perkusja, Sebastian Piekarek – gitara i Piotr Konca – gitara.

Na koncert zespołu zapraszamy 25.11.2017r. godz.19.00.

Bilety w cenie 55zł.

Seanse filmowe.

„POTWORNA RODZINKA”  /Niemcy, Wielka Brytania – 2017/

          …Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością… Reżyseria – Holger Tappe, scenariusz – David Safier i Catherina Junk. Głosów bohaterom filmu użyczyli: Emily Watson, Jason Isaacs, Nick Frost, Jessica Brown Findlay, Celia Imrie, Catherine Tate, Ethan Rouse, Ewan Bailey i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.11.2017r. godz. 16.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

„LISTY DO M.3” /Polska 2017/

 …Film opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek… Reżyseria – Tomasz Konecki, scenariusz – Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski. Obsada: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Izabela Kuna, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Andrzej Grabowski i inni.

Na projekcję zapraszamy 21.11.2017r. godz. 17.45 i 20.00.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

Bilety na imprezy do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.