fbpx

Kolejne premiery filmowe w OOK.

Kolejne premiery filmowe w OOK.


Na kolejny dzień filmowy w Obornickim Ośrodku Kultury zapraszamy 27 października br., w programie trzy ciekawe filmy.

 „Emotki. Film” /USA – 2017r. /

…Komedia „Emotki. Film” odkrywa przed nami sekretny świat naszych smartfonów. Ukryte za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości, gwarne miasto Tekstopolis to miejsce, w którym mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Każda oprócz Minka – żywiołowej, energetycznej emotki, która potrafi wyrazić wszystkie emocje. Niestety, wada zagraża całemu telefonowi, dlatego Minek łączy siły z najlepszym przyjacielem – „Piątką” i super hakerką Matrix, by powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Wspólnie wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód podróż po zakamarkach aplikacji, by ją ocalić…  Reżyseria – Tony Leondis, scenariusz – Eric Siegel, Tony Leondis i Mike White. Bohaterom filmu  swoich głosów użyczyli: James Corden, Anna Faris, Maya Rudolph, Steven Wright, Jennifer Coolidge, Patrick Stewart, Christina Aguilera i inni.

Na projekcję zapraszamy 27.10.2017r. godz. 17.00

Bilety w cenie 16zł/18zł

„Dwie korony” / Polska – 2017r./

…"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Paweł Deląg, Artur Barciś i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana; osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie... Reżyseria -  Michał Kondrat, scenariusz -    Joanna Ficińska.

Na projekcję zapraszamy 27.10.2017r. godz. 18.45

Bilety w cenie 16zł/18zł

„Twój Vincent” / Polska, Wielka Brytania – 2017r./

 … 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie… Reżyseria – Dorota Kobiela i Hugh Welchman, scenariusz – Hugh Welchman, Dorota Kobiela i Jacek Dehnel.  Obsada aktorska: Douglas Booth, Jerome Flynn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory, Chris O’Dowd, Saoirse Ronan, John Sessions, Eleanor Tomlinson i inni.

Na projekcję zapraszamy 27.10.2017r. godz. 20.30

Bilety w cenie 16zł/18zł

Bilety na seanse do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.