fbpx

Październik 2017 w OOK

Październik 2017 w OOK

Propozycje OOK na jesienny październik to głównie 4 bradzo interesujące pozycje. Zachęcamy i zapraszamy.

Zapoczątkowany w 2016 roku cykl „Na spotkanie kultur” ma swoją kontynuację. Po spotkaniu poświęconym Australii oraz trzech „wieczorach żydowskich” przyszedł czas na wieczór gruziński. Inspiracją do przygotowania tego spotkania było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Obornikami a gruzińskim Kobuleti. W programie spotkania znajdą  się wykłady przygotowane przez Instytut Wschodni UAM – „Gruzja oczami turysty” oraz „Historia Gruzji w pigułce”. Ponadto poznamy toasty gruzińskie, odbędzie się prezentacja win i potraw gruzińskich połączona z degustacją. Tańce gruzińskie zaprezentuje grupa „DAISI”. Będzie można nabyć książki i przewodniki turystyczne.

Na wieczór zapraszamy 7 października br. godz. 17.00

Bilety w cenie 10 zł. Ulgowe: „Rodzina 3+” oraz „Obornicka Karta Seniora”

Kolejne spotkanie z operetką nosi tytuł „Koncert trzech Sopranów” . W koncercie wystąpią: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińską i Emilia Zielińska. Całość poprowadzi niezastąpiony Bartosz Kuczyk.

Na koncert zapraszamy 22 października br. godz. 16.00

Bilety w cenie 25zł/27zł.

Propozycje kinowe:

 „NINJAGO”  /produkcja- Dania USA – 2017r./

….W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie ojca z synem wystawi na próbę członków groźnej, choć niezdyscyplinowanej grupy współczesnych wojowników ninja. Każdy z nich będzie musiał poskromić swoje ego i uczynić wszystko, by pokazać swoją prawdziwą moc….

Scenariusz: Bob Logan, Paul Fisher, Wiliam Wheeler, Tom Wheeler, Jared Stern i John Whittington. Reżyseria: Charlie Bean, Paul Fisher i Bob Logan.Obsada: Dave Franco,  Justin Theroux,Fred Armisen, Abbi Jacobson, Olivia Munn, Kumail Nanjiani i inni.

Na projekcję zapraszamy 12 października br. godz. 16.00

Bilety w cenie 16zł/18zł.

„BOTOKS” /produkcja – Polska – 2017r./

….Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem.  Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda  jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem  wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji  rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem,  który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu….

Scenariusz i reżyseria – Patryk Vega. Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i inni.

Na projekcję zapraszamy 12 października br. godz. 17.15 i 20.15.

Bilety w cenie 16zł/18zł.

Bilety na imprezy do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.