fbpx

09.09.2017 - dzień dla miłośników kina w OOK.

09.09.2017 - dzień dla miłośników kina w OOK

Na maraton filmowy zapraszamy 9 września do Obornickiego Ośrodka Kultury a w programie 4 tytuły.

GANG WIEWIÓRA 2 – Chrupać to my, a nie nas” /produkcja–Kanada,USA, Korea Płd.-2017/

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają, by ocalić park przed podstępnym planem chciwego biznesmena.W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzy poziomową dyskotekę....

Reżyseria – Cal Brunker, scenariusz – Bob Barlen, Cal Brunker i Scott Bindley. Obsada:Will Arnett, Katherine Heigi, Maya Rudolph i Jackie Chan, Isabela Moner, Peter Stormare, Bobby Cannavale i Tom Kenny.

Początek projekcji godzina 14.00 bilety w cenie 16/18zł.

„NA UKŁADY NIE MA RADY” /produkcja–Polska–2017/

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki, wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

Reżyseria – Krzysztof /Christoph/ Rurka. W rolach głównych: Grzegorz Małecki, Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Piotr Polk, Jan Wieczorkowski, Leszek Teleszyński, Anna Powierza, Marcin Kwaśny i inni.

Początek projekcji godzina 16.00 bilety w cenie 16/18zł.

„TULIPANOWA GORĄCZKA” /produkcja-USA,Wielka Brytania–2017/

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie. W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólnąprzyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy….

Reżyseria – Justin Chadwick, scenariusz – Tom Stoppard. W rolach głównych: Alicia Vikander, Dane DeHaan, Jack O’Connell, Holliday Grainger, Tom Hollander, Matthew Morrison, Kevin McKidd, Douglas Hodge i inni.

Początek projekcji godzina 18.00 bilety w cenie 16/18zł.

„DUNKIERKA” /produkcja-Francja,Holandia,USA,Wielka Brytania-2017/

Film opowiada o Operacji Dynamo, która została przeprowadzona w dniach od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku. Była to ewakuacja Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego, wojsk francuskich i belgijskich z Dunkierki do Wielkiej Brytanii, dzięki której uratowano 338 226 żołnierzy.

Film przedstawia historię z trzech przeplatających się perspektyw – lądu, morza i powietrza. Każda z nich prezentuje wydarzenia rozgrywające się w innych ramach czasowych, pierwsza przedstawia trwającą tydzień historię uciekającej przed niemieckimi wojskami piechoty; druga ukazuje wydarzenia rozgrywające się w ciągu jednego dnia na cywilnym statku, który wyruszył na pomoc żołnierzom; a ostatnia, opowiada – trwającą jedynie godzinę – historię pilotów myśliwców Spitfire, którzy ubezpieczają uciekających z Dunkierki żołnierzy…

Scenariusz i reżyseria – Christopher Nolan. W rolach głównych: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy, Barry Keoghan, Tom Hardy i inni.

Początek projekcji godzina 20.00 bilety w cenie 16/18zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.