fbpx

Co we wrześniu w OOK ?

Co we wrześniu w OOK ?

Michał Kincle, Paweł Szwajgier i Andrzej Mierzejewski to trzej przesympatyczni panowie, członkowie kabaretu „SMILE”. Na scenie kabaretowej notowani są od 2003 roku. Kabaret „SMILE” uważany jest za  jeden z najlepiej śpiewających polskich kabaretów.

 

Dowodem na to są nagrody zdobyte na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową. Działalność  kabaretu była wielokrotnie nagradzana na prestiżowych festiwalach takich jak: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Przegląd Kabaretowy „PaKA”, Przegląd Kabaretowy K.O.K.S., Rybnicka Jesień Kabaretowa „RYJEK” i wielu innych.

Członkowie kabaretu są wspaniałymi  obserwatorami rzeczywistości. Jak sami mówią, „każda sytuacja jest wspaniałym materiałem na skecz śmieszący widownię w każdym wieku, a teksty przez nas napisane są tylko    gliną, z której podczas występów, wraz z publicznością lepimy rzeźby zwane skeczami”.

Pierwszy raz kabaret wystąpił w Obornikach 12.09.2015roku. W tym roku na nowy program kabaretu pod tytułem  „TO CI TŁUMACZĘ”  zapraszamy 30 września br. na godzinę 20.15

Bilety w cenie 55/60 zł. 

„Percival Schuttenbach”- to polski zespół muzyczny założony w maju 1999 roku w Lubinie przez Mikołaja Rybackiego, Kornelię Rybacką i Katarzynę Bromirską. Styl muzyczny zespołu określa się jako folk-metal.

Przez kolejne lata działalności zespół występuje w kraju i za granicami, bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach. Po odejściu w 2003 roku Korneli Rybackiej zespól boryka się ze skompletowaniem odpowiedniego składu. Wiele zmian personalnych nie do końca zadowalających skutkuje ewoluowaniem stylu. Mimo to zespół w pierwszych latach swojej działalności nagrywa dwie płyty: „Eiforr” /2007/ i „Oj Dido” /2008/. Korzystną zmianą  było dołączenie do zespołu wokalistki Joanny Lacher. W wyniku tej zmiany zespół typowo instrumentalny przekształca się w grupę wokalno-instrumentalną.                    

Zainteresowanie historią ma zdecydowany wpływ na muzykę „Percivala”. Do twórczości grupy przenikają wątki pogańskie, słowiańskie i historyczne. Ma to odzwierciedlenie w wydanej w 2009 roku płycie zatytułowanej „Reakcja pogańska”. Świeżość którą wniosła nowa osoba w zespole – Christina Bogdanova, pozwala zespołowi uzyskać status czołowej grupy folk-metalowej. Kolejnym sukcesem grupy był projekt „Równonoc”. Premiera albumu odbyła się w październiku 2012roku, a w kwietniu 2013 osiągnął on status diamentowej płyty. W tym też roku „Percival” zostaje zaproszony do udziału w sesji nagraniowej muzyki do kultowej gry Wiedźmin. 

Fascynacja historią powoduje iż muzycy używają instrumentów podobnych do tych którymi posługiwano się zamierzchłych czasach. Wymieńmy kilka:

- Saz czyli lutnia długo-szyjkowa pochodząca z Bliskiego Wschodu

- Lira bizantyjska – instrument samodzielnie zrekonstruowany przez muzyków.

- Bębny z koziej skóry, gęśle i wiele innych.

Obecny skład zespołu to: Mikołaj Rybacki, Katarzyna Bromirska i Joanna Lacher.

Na koncert zespołu zapraszamy 29 września br. na godzinę 20.00

Bilety w cenie 60/70/120 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.