fbpx

Kino letnie OOK.

Filmowe seanse w OOK w lipcu. Płoty, Moje skarby i Śmietanka towarzyska w letnim kinie. Wszystkie projekcje w parku Obornickiego Ośrodka Kultury.

„PŁOTY”  / produkcja USA 2016r./

Akcja toczy się w latach 50 tych XX wieku. Afroamerykanin, Troy Maxson,  stara się utrzymać rodzinę i pokonać uprzedzenia rasowe, a także pogodzić się z wydarzeniami ze swojego życia. Rodzina Maxsonów żyje spokojnie w jednej z biedniejszych dzielnic Pittsburgha. Rose zajmuje się domem a Tory pracuje jako śmieciarz. Starszy syn Maxsonów żyje z dnia na dzień marząc o karierze  profesjonalnego muzyka, będąc na utrzymaniu narzeczonej. Młodszy jeszcze się uczy, jest utalentowanym futbolistą i chciałby zarabiać na sporcie, jednak nie podoba się to ojcu ze względu na panujący w Ameryce rasizm. Film był nominowany do OSCARA w czterech kategoriach /w tym za najlepszy film/, zdobył jedną statuetkę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa /Viola Davis za rolę Rose Maxson/.  Reżyseria: Denzel Washington, scenariusz: August Wilson, w rolach głównych: Denzel Washington, Viola Davis, Russell Hornsby, Stephen Henderson, Mykelti Williamson, Saniyya Sidney, Jovan Adepo, Christopher Mele i inni.

Na projekcję zapraszamy 14 lipca br. godz. 22.30

„MOJE SKARBY” /produkcja Francja 2017r/

Carole jest introwertyczką, której całe życie wypełnia praca za komputerem. Caroline to jej zupełne przeciwieństwo. Seksowna i przebojowa, nie waha się używać swych atutów, by okradać mężczyzn wypoczywających na francuskiej Riwierze. Kobiety właśnie dowiedziały się, że są siostrami, a na dodatek córkami jednego z najbardziej poszukiwanych złodziei na świecie. Ojciec, o którego istnieniu nie miały pojęcia, prosi je o pomoc w kradzieży wartych miliony dolarów skrzypiec Stradivariusa... Czy złodziejski fach to coś, co ma się w genach? Film wyreżyserował Pascal Bourdiaux, scenariusz napisały: Carole Giacobbi, Michelle Giacobbi, Juliette Sales i Fabien Suarez. Obsada: Jean Reno, Reem Kherici, Camille Chamoux, Bruno Sanches, Pascal Demolon, Jean Reynès i inni.

Na projekcję zapraszamy 21 lipca br. godz. 22.30

 „ŚMIETANKA TOWARZYSKA” /produkcja USA 2016r./

Bobby jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie. Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami. Scenariusz i reżyseria: Woody Allen. W rolach głównych: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively, Corey Stoll, Parker Posey, Jeannie Berlin, Ken Stott i inni.

Na projekcję zapraszamy 28 lipca br. godz. 22.30