fbpx

Oborniki kultura - co czeka nas w maju?

maj oborniki

 

Po niewątpliwie udanym koncercie „Jesteśmy Stąd” maj tradycyjnie będzie obfitował w szereg imprez nie tylko zamkniętych ale też plenerowych. Ale po kolei.

Właśnie trwa XII rajd historyczno-turystyczny RADZIM 2017 organizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim. W programie między innymi: pokazy rzutu toporem, pokazy rzutu kłodą, turniej łuczniczy, turniej walki bronią ręczną, zapasy średniowieczne, bieg woja, bieg niewiasty z wiankiem na głowie i wiele innych. W niektórych z wymienionych dyscyplin swoje umiejętności będą mogli sprawdzić uczestnicy rajdu. Odbędą się też warsztaty historyczne oraz wystąpi zespół średniowieczny „Dziwoludy” z Wrocławia.

Jeszcze dzisiaj, po południu Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „APLAGA” zaprasza na VI BIESIADĘ RYBNĄ. Jak już informowaliśmy tym razem biesiada odbędzie się nad rzeką Wartą przy ulicy Szamotulskiej /obok małego mostu/. Biesiadę poprzedzi spływ kajakowo-tratwiany na trasie Mściszewo – Radzim –Oborniki. Ponadto w programie: pokaz wakeboardu, degustacje potraw rybnych, tematyczne zabawy i warsztaty dla dzieci oraz występ zespołów „Taldeo” i „Maniewiacy” oraz członków Sobotnich Warsztatów Wokalnych działających przy OOK. Początek imprezy o godzinie 16.00.

A na koniec 13 maja Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na przeniesiony z kwietnia koncert zespołu „HEY”. Bilety w cenie 55zł i 65zł.Bliższe informacje w sekretariacie OOK. Zaczynamy o 20.00.

W niedzielę 14 maja w Obornickim Ośrodku Kultury odbędzie się Koncert Laureatów Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów „mikroFONIA” 2017. Koncert ten poprzedziły eliminacje gminne oraz Przegląd Powiatowy. Na scenie zaprezentują się wyróżnieni wokaliści i instrumentaliści. Wstęp wolny, zapraszamy na godzinę 17.00.

17 maja to kolejny dzień kinomana w OOK. Jak już wcześniej informowaliśmy do wyboru trzy premiery filmowe:

- „Dzieciak rządzi” początek seansów godzina 09.30 i 16.00

- „Klient” początek seansu godzina 17.50

- „Szybcy, Wściekli 8” początek seansu 20.10

21 maja w rejs marzeń zabiorą nas obornicki zespół „TALDEO” oraz rogozińska grupa teatralna  „TO MY”. „Rejs Marzeń” to też tytuł płyty nagranej  przez wymienione zespoły oraz motto koncertu promującego płytę. W koncercie usłyszymy piosenki z płyty czyli szanty i kubrykowe śpiewanki. W czasie i po koncercie do nabycia promowana płyta. Do Obornickiego Ośrodka Kultury zapraszamy na godzinę 18.00.

Wyższa Szkoła Robienia Hałasu oraz DJ Soina gwiazdy hip-hopu wystąpią w Obornikach 26 maja. Występ gwiazd gatunku poprzedzi support w wykonaniu formacji:  OSA, LUKOS, RSL, GRAMOL , TOS, ERKA oraz RODZINNY KLIMAT. Do Obornickiego Ośrodka Kultury na hip-hopowe granie zapraszamy na godzinę 20.00. Bilety w cenie 20zł i 25zł.

W dniach od 26 do 28 maja na obornickich ulicach będą królowały Fiaty 126p czyli popularne „maluchy”. W programie V OBORNICKIEGO ZLOTU FIATA 126p znajdą się między innymi: konkurencje sprawnościowe dla samochodu i kierowcy – park OOK,   spotkanie z podróżnikiem Arkadym Fidlerem, ognisko z zabawą integracyjną oraz wizyta w Centrum Motoryzacji Historycznej w Fiałkowie . W zeszłorocznej edycji zlotu uczestniczyło 180 pojazdów, a ile będzie w tym roku....przyjdźcie i policzcie. Inauguracyjne ognisko już 26 maja o godzinie 20.00 w parku Obornickiego Ośrodka Kultury. Nie może Was zabraknąć!!!

Dnia 28 maja o godzinie 15.00 w Obornickim Ośrodku Kultury odbędą się Eliminacje Rejonowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków 2017. Wyróżnieni wystąpią 11 czerwca w Koncercie Finałowym w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Maluchom życzymy powodzenia !

Do zobaczenia!