fbpx

Kulturalny kwiecień w OOK.

kwiecien ook

 

Zapowiada się interesujący kwiecień w OOK, wobec takich propozycji jak Hey, Lipiński czy Bałtroczyk nie można przejść obojętnie...

 „HEY” – polski zespól muzyczny powstał w 1992 roku w Szczecinie. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był gitarzysta, gitarzysta  basowy oraz perkusista Piotr Jakub Banach. Największą popularnością zespół cieszył się w latach 1993-1995, a wydając w 1994 roku album „HO!” ugruntował swoją pozycję na rynku muzycznym stając się niekwestionowaną ikoną polskiego rocka. Zespół wydaje kolejne albumy, jednak po zakończeniu współpracy z menadżer Katarzyną Kanclerz zespół stał się mniej atrakcyjny dla stacji radiowych i wytwórni muzycznych. Wydana w 2001 roku płyta „SIC !” była punktem zwrotnym w karierze zespołu, zmiana stylistyki muzycznej na bardziej subtelną, użycie większej ilości instrumentów klawiszowych znalazło uznanie zarówno fanów jak i krytyki.  Zespół „HEY” stał się drugim wykonawcą w Polsce po KAYAH , który nagrał dla telewizji muzycznej MTV koncert Unplugged, który został zarejestrowany na CD i DVD. Płyty stały się ogromnym sukcesem w karierze zespołu.

Obecnie zespół występuje w składzie:

-Katarzyna Nosowska – wokal

-Paweł Krawczyk – gitara, chórki

-Marcin Żabiałowicz – gitara

-Robert Ligiewicz – perkusja

-Jacek Chrzanowski – gitara basowa

-Marcin Macuk – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Na 22 kwietnia zapowiedziana jest premiera nowej studyjnej płyty zatytułowanej „BŁYSK”. Premiera poprzedzona jest koncertową trasą promocyjną w której zespół wykonuje nowy materiał w całości.

Na promocyjny koncert zapraszamy 8 kwietnia na godzinę 20.00

Bilety w cenie 55zł/przedsprzedaż/ 65zł /przed koncertem/

Tomasz „Lipa” Lipnicki – polski muzyk, kompozytor i wokalista. Znany głównie z występów w zespole „ILLUSION” w latach 1992 – 1999. W roku 2000  stworzył solowy projekt „LIPALI” który z czasem przekształcił się w zespół. W roku 2003 podjął  współpracę z zespołem „ACID DRINKERS” z którym nagrał płytę „Rock Is Not Enough”. Płyta została uhonorowana nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego „FRYDERYK” .  Lipnicki uczestniczy również w nagraniach zespołów „FLAPJACK”, „KARMA COMA”, i „AMETRIA”. W roku 2008 artysta został uhonorowany „FRYDERYKIEM” w kategorii „wokalista roku” a w roku 2010  był nominowany do tej nagrody w kategorii „kompozytor roku”.

Solowe koncerty Tomasza Lipnickiego wykonywane akustycznie cieszą się dużą popularnością. Są rarytasem dla stałych, wiernych fanów jak i tych którzy dopiero poznają twórczość artysty. Czy tak jest w rzeczywistości sprawdźcie sami !

Na koncert zapraszamy 21 kwietnia na godzinę 19.00

Bilety w cenie 28zł.  

Niesłabnącym powodzeniem wśród obornickiej publiczności cieszą się koncerty w wykonaniu solistów teatrów muzycznych. Występujący artyści maja rzeszę wiernych fanów mimo że na scenie OOK występowali już wielokrotnie. Wysublimowany repertuar, profesjonalizm  a także niepowtarzalna atmosfera koncertów pozwala określić je mianem wyjątkowe. Inicjatorem przedsięwzięcia oraz organizatorem tych koncertów jest Pani Aleksandra Kamińska. Kolejne spotkanie z operetką nosi tytuł  „Koncert na 50tkę” czyli nie lada jubileusz.

Na który zapraszamy 23 kwietnia na godzinę 17.00

Bilety w cenie 30zł/35zł. 

Piotr Bałtroczyk to nie tylko konferansjer i satyryk ale także dziennikarz, poeta, piosenkarz oraz prezenter telewizyjny i radiowy. Dobrze znany z programów Telewizji Polskiej takich jak: „Zwyczajni niezwyczajni”, „Pegaz” czy „Kocham polskie komedie”. W Polsacie prowadził program „Piotr Bałtroczyk przedstawia” a później „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Znany również  z improwizowanego serialu kabaretowego „Spadkobiercy”. Laureat  nagrody „Wiktor 2004” i „Wiktor 2007” w kategorii „osobowość telewizyjna”. Artystę zobaczymy w nowym programie pod tytułem „Mężczyzna z kijowym peselem”.

Na program zapraszamy 29 kwietnia na godzinę 17.00

Bilety w cenie 45zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424