fbpx

Kulturalny luty w OOK.

ook

 

Luty w OOK będzie bogaty w wydarzenia. Po koncercie Teresy Werner 5 lutego /o którym pisaliśmy wcześniej/  oraz projekcji „Sztuki kochania” czekają nas dalsze atrakcje, wieczór poezji, muzyka klubowa, koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, tradycyjny podkioziołek oraz turniej szachowy. Ale po kolei.

„NAPÓJ MIŁOSNY” to tytuł książki Erica-Emmanuela Schmitta która zainspirowała młodzież  Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Zaowocowało to przygotowaniem wieczoru przy muzyce i poezji. Usłyszymy wiersze Bolesława Leśmiana, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej oraz obornickiego licealisty Mateusza Rossa które wyrecytują: Mateusz Wolski, Mateusz Rossa, Marcelina Bejma, Ola Hampel, Klaudia Wicherek i Aneta Błasiak oraz zaśpiewają: Martyna Kubiak, Julianna Stachowiak, Daniel Dobiegała i Szymon Brzeziński. Śpiewającym akompaniować będą: Sara Gawlik na pianinie i Zuzanna Borowiak na gitarze. Całość poprowadzą Martyna Kubiak i Dariusz Sobociński.

Zapraszamy 11 lutego br. godz. 19.00.

Wstęp wolny.

REVOLUTION CLUB FESTIVAL  zaprasza na kolejny wieczór muzyki klubowej. Jest to druga zimowa edycja imprezy. Przypomnijmy; pierwsza edycja tego projektu odbyła się 28 sierpnia 2015 roku.  Organizatorami wieczoru są Bartosz Koza i Bartosz Wesoły a muzykę prezentować będą: DeJessy, KOZA, Rush i DJACOB. Patronat nad imprezą objęli między innymi: Fabryka Urody, Obornicki Ośrodek Kultury, GRAPHIC DESING AND FILM PRODUCTION Szymon Piestrzyński, PHOTOGRAPHY Daria Koczorowska, klubowa.pl, DJs Magazine i inni.

Do wspólnej zabawy zapraszamy 11lutego br. godz.20.00.

Bilety w cenie 10zł.

Tradycją stały się karnawałowe koncerty Obornickiej Orkiestry Dętej, która od 1997 roku prowadzona jest przez Krzysztofa Wargułę dyrygenta, kompozytora i instrumentalistę. Tegoroczny koncert jest koncertem jubileuszowym. Można by powiedzieć że minęło 20 zadętych lat. Gościem specjalnym wieczoru będzie Michał Zator finalista programu telewizyjnego „Mam talent”.

Na jubileuszowy koncert zapraszamy 12 lutego br.godz.17.00.

Wstęp wolny.

Pożegnanie karnawału zwane ostatkami, zapustami, śledzikiem a w Wielkopolsce podkoziołkiem to najczęściej zabawa taneczna. Zabawę tą organizowano we wtorek przed Środą Popielcową ale ze względów praktycznych obecnie odbywa się ona najczęściej w ostatnią sobotę przed Wielkim Postem. Tegoroczny   karnawał będziemy żegnali pod hasłem „Taneczne ostatki z Krzysztofem Tecławem” Profesjonalną oprawę muzyczną gwarantuje ciągle w znakomitej formie wspomniany już  DJ Krzysztof Tecław . W programie imprezy oprócz dobrej muzyki wyśmienite menu oraz inne atrakcje które niech zostaną tajemnica.

Impreza rozpocznie się 25 lutego br. o godz.20.00.

Niestety, wejściówki na imprezę rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Szach i mat, o tym marzy każdy kto siada do szachownicy, bez względu na to jak mocny jest przeciwnik. Wszystkich tych którzy chcieli by sprawdzić się w walce na pionki i figury zapraszamy do udziału w III  OBORNICKIM TURNIEJU na kategorie szachowe im. Roberta Fischera. Zapisy na stronie www.chessmanager.com/tournaments/5668831519309824  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Turniej rozpocznie się 26 lutego br. o godz. 10.00.

Bliższe informacje, rezerwacja oraz zakup biletów /z wyjątkiem turnieju szachowego/ w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury  tel. 61 29 61 424  /  605 600 494