fbpx

Grudniowe propozycje OOK.

ook grudzien

 

Prezentujemy ofertę OOK na miesiąc grudzień. OOK zaczyna w rytmie discopolo a kończy trash-metalowo.

MIG - mowa nie o samolocie a o zespole muzycznym pochodzącym z Pruszkowa koło Płońska. Czworo rodzeństwa: Dorota, Marek, Krzysztof i Sławomir Gwiazdowscy stanowią skład zespołu który powstał w 2000 roku. Pierwszy utwór który osiągnął ogromną popularność i stał się hitem disco polo i dance nosi tytuł „Co ty mi dasz”. Grupa w 2002 roku wydaje kasetę zatytułowaną „Czy to prawda”, a 2009 roku płytę zawierającą podobnie jak kaseta 12 utworów. Płytę zatytułowano „Wróć do mnie”. Należy podkreślić że zespół jako jeden z nielicznych wykonuje tylko autorskie utwory. Formacja zajmuje pierwsze miejsca na Festiwalu Disco Polo i Dance w Ryjewie /2011/ i  na Disco Hit Festiwal Kobylnica /2012/. Piosenka „Jej dotyk” uzyskała tytuł  „Hit lata 2012”. Ponadto wielkimi przebojami stały się między innymi takie utwory jak: „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”, „Miód malina”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Wymarzona” czy „Słodka wariatka”.

W tym roku gościliśmy już gwiazdę disco polo Zenka Martyniuka którego występ cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Czy zainteresowanie występem zespołu „MIG” będzie takie samo, a może większe pokaże czas.

Na discopolowe szaleństwo zapraszamy 2 grudnia br. godz.19.00.

Cena biletu 40zł.

Koncerty w wykonaniu solistów scen poznańskich cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia czas wyjątkowy w polskiej kulturze, czas w którym jedną z mocno zakorzenionych tradycji jest wspólne śpiewanie przepięknych polskich kolęd. Właśnie polskie kolęd i pastorałki przeplatane świątecznymi przypowieściami  usłyszymy w wykonaniu: Agnieszki Wawrzyniak, Karoliny Garlińskiej-Ferenc, Wiesława Paprzyckiego i Włodzimierza Kalemby. Widowisko nosi tytuł „Biesiada Wigilijna”.

Na ten wyjątkowy wieczór zapraszamy 5 grudnia br. godz.18.00.

Cena biletu 25/27zł.

 „STORM FEST vol. III” co w dowolnym tłumaczeniu znaczy „burzowy festiwal część 3” to tytuł  koncertu muzyki Thrash-metal i Death-metal. Gatunki te zostały wyodrębnione jako odłamy heavymetalu w latach 80tych poprzedniego wieku. Za twórcę gatunku Death-metal uznaje się Jeffa Becerra, natomiast podwaliny gatunku Thrash-metal stworzył zespół „Black Sabbath” a pierwszą płytę nagrał zespól „Metallica”.

W koncercie wystąpią następujące formacje:

- „UNBORN SUFFER” z Bydgoszczy

- „MEPHARIS” z Poznania

- „ABERRANCY” z Piły

- „THE RISING STORM” z Obornik

Zespół z Obornik pełnić będzie rolę gospodarza imprezy

Na ostre granie zapraszamy 10 grudnia br. godz.19.00.

Cena biletu 10zł.

O.S.T.R. a właściwie Adam Andrzej Ostrowski pochodzi z Łodzi  z rodziny o tradycjach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Ponadto raper, muzyk, kompozytor, producent muzyczny oraz inżynier dźwięku. Już w wieku 12 lat Ostrowski wykazywał zainteresowanie hip-hopem. Dwa lata później z przyjaciółmi zakłada zespół pod nazwą BDC później przekształcony w LWC.  Oficjalny debiutancki album rapera zatytułowany „Masz to jak w banku” ukazuje się w 2001 roku.

Ostrowski współpracuje z wieloma wykonawcami. Przytoczmy kilku: „SOFA”, „Warszafski  Deszcz”, „Hades”, „Tede”, „Fokus”, „DJ Deszczu Strugi”, „Slums Attack” czy sam Michał Urbaniak. Płyty nagrywane przez Ostrowskiego rozchodzą się w wielotysięcznych nakładach. Albumy  „Holly Łódź” /2007/, „Ja tu tylko sprzątam”/2008/„O.c.b.” /2009/ uzyskują status  złotej płyty  natomiast „Tylko dla dorosłych”/2010/, „Jazz, dwa, trzy”/2011/, „Podróż zwana życiem”/2015/ i „Życie po śmierci”/2016/  status  platynowej płyty.  Treścią twórczości artysty jest  polityka, korupcja a także problemy społeczne.

Rok 2006 przyniósł artyście nagrodę „Bisera” przyznawaną przez Polskiego Radia BIS w kategorii  „Najlepsza energia na koncercie” natomiast w roku 2010 wydawnictwo O.c.b. uzyskało nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego „FRYDERYK” w kategorii album roku hip-hop/R&B. W roku 2011 artysta zostaje sklasyfikowany na 4 miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina, natomiast styczeń 2014 roku przynosi tytuł „Artysta Dekady” w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

Na dobre rapowanie zapraszamy 16 grudnia br. godz.19.00.

Cena biletu 38zł/30zł/z legitymacją uczniowską/

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.