fbpx

Obchody Dnia Niepodległości w powiecie obornickim

Powiatowy Dzien Niepodleglosci w Ryczywole

11 listopada w całej Polsce trwają uroczystości związane z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Obornikach zakończył się 7. Bieg Niepodległości. To jednak dopiero początek! Część drugą obchodów, rozpoczniemy o godz. 16:00, mszą św. za Ojczyznę, odprawioną w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach. Po niej odbędzie się uroczysty przemarsz, od pomnika św. Jana Pawła II na obornickim rynku, ulicami: Piłsudskiego, Staszica, Moniuszki do ulicy Paderewskiego, gdzie pod obeliskiem Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się uroczysty Apel.

W Ryczywole odbędą się natomiast główne obchody dzisiejszego święta w powiecie obornicki. Rozpoczną się mszą św., po której wszyscy przemaszerują na Rynek. Tam odbędzie się manifestacja patriotyczna. O 16.15 czeka wszystkich koncert pieśni legionowych oraz występy orkiestry dętej z Chludowa oraz solisty z poznańskiego teatru. Pomimo chłodnej aury nikt nie zmarznie, albowiem Sowarzyszenie Alebabki przygotowało poczęstunek.

W Rogoźnie obchody już dobiegają końcowi. W Ośrodku Kultury kończy się Biesiada Patriotyczna. Ostatnim akcentem będzie turniej strzelecki organizowany przez Bractwo Kurkowe "Rogoża".