fbpx

Listopad w OOK

listopad ook

 

 „Muzyczne Zaduszki” to cykl kameralnych spotkań które na dobre zagościły w kalendarzu imprez Obornickiego  Ośrodka Kultury. Te listopadowe spotkania mające charakter koncertów wspominają twórczość artystów zasłużonych dla polskiej kultury których niestety  nie ma już wśród nas.

W poprzednich edycjach cyklu wspominaliśmy twórczość Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Klenczona. W tym roku spotkanie poświęcone będzie Januszowi Krukowi. Należy dodać że pomysłodawcą cyklu  oraz autorem wszystkich spotkań jest niestrudzony Marcin Samolczyk.

Janusz Kruk /1946-1992/ z wykształcenia kontrabasista. W latach 1968-1970 występował  w założonym przez siebie zespole „Warszawskie Kuranty”. W styczniu 1971 roku wraz z Elżbietą Dmoch /późniejszą żoną/ i Andrzejem Rybińskim założył zespół „2 plus 1”, który stał się jedną z najpopularniejszych grup XX wieku.

W tegorocznych „Zaduszkach” poza twórcą całego cyklu wystąpią: Weronika Strzępka, Sandra Kamińska, Aleksandra Bukowska, Dajana Runowska, Robert Stachowiak, Lech Faron oraz zespół „Tacy Sami” w składzie Jagoda Borowiak, Anna Wólczyńska i Łukasz Ból.

Na wieczór wspomnień zapraszamy 6 listopada br. o godz.17.00. Wstęp wolny.

Kolejną propozycją na listopad jest koncert obornickiego Brass Bandu. Jest to koncert jubileuszowy, w tym roku  zdmuchniemy już piątą świeczkę. Ten 14 osobowy big band prowadzony przez Tomasza Kaniewskiego z pewnością nie zawiedzie zebranych, wiedzą o tym ci którzy mieli przyjemność być na poprzednich koncertach tego zespołu.

Na koncert zapraszamy 12 listopada br. o godz. 18.05. Wstęp wolny.

Bogusław Nowicki – autor tekstów piosenek, kompozytor i wykonawca własnych utworów, bard, literat, satyryk, felietonista. Autor pierwszej audycji w Polskim Radiu promującej współczesną piosenkę satyryczno-literacką którą nazwał  „Piosenki z tekstem” – termin ten później przyjęty jako określenie gatunku.

„Gawędziarze”, „Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach” i „Poszukiwania” to piosenki autorstwa Bogusława Nowickiego nagradzane na festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, Piosenki Studenckiej w Krakowie i wielu innych. Z najnowszym swoim projektem muzycznym „Dylan i ja” bard zagości w Obornikach.

Na koncert zapraszamy 20 listopada br. o godz.17.00. Bilet w cenie 15 zł.

W tegorocznej jesiennej propozycji ośrodka znajdzie się też coś dla miłośników kabaretu.

„Formacja Chatelet” wywodzi się z Krakowa. Kabaret powstał w 1996 roku a jego założycielem był Krzysztof Niedźwiedzki.      Grand Prix przeglądu kabaretów PaKA  w 1997 roku to pierwsza znacząca nagroda przyznana kabaretowi. Obecnie występują w składzie Adam Małczyk, Michał Pałubski, Barbara Tomkowiak oraz sporadycznie dźwiękowiec zespołu  - Askaniusz Petynka.

Do Obornik przyjadą z programem „GRAMY DALEJ” przygotowanym na 20 lecie swojej działalności.

Na spektakl zapraszamy 25 listopada br. o godz. 19.00. Bilety w cenie 35/45 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie OOK.

Zarezerwujecie bilet i dowiecie się więcej o imprezach dzwoniąc pod numery 61 29 61 424 oraz 605 600 494.