fbpx

MaccaBraa w Obornikach!

2016 10 28 Kamil Bednadek

 

MaccaBraa czyli Kamil Bednarek przygodę z muzyką rozpoczął zakładając w 2008 roku zespół Star Guard Muffin.

Trzecia  edycja programu telewizyjnego Mam Talent przyniosła Bednarkowi drugie miejsce po finałowym wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya. Był to rok 2010.                                      

Wyjazd zespołu na Jamajkę w kwietniu 2011 roku zaowocował nagraniem w studiu Tuff Gong w Kingston mini albumu  „Jamaican  Trip”. Płyta została wydana 24 czerwca tegoż roku. Na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 2011 grupa zaprezentowała przebój Marka Grechuty „Dni których nie znamy”.

          W roku 2012 wokalista wziął udział w telewizyjnym programie Bitwa na Głosy i poprowadził szesnastoosobową grupę wokalistów z Brzegu, z którą zdobył główna nagrodę tego programu. W tymże 2012 roku wraz ze swoim chórem Bednarek wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie „Szalone lata 60te” wykonali utwór z repertuaru Skaldów „Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał”. Rozpada się zespół Star Guard Muffin, ale wokalista tworzy nową formację pod nazwą Bednarek, z którą w listopadzie 2012 roku wydaje pierwszy album pod tytułem „Jestem.......” z przebojami „Cisza” i „Chodź, ucieknijmy”. Płyta zdobywa status diamentowej.

W maju 2015 roku pojawia się drugi, osiągający miano platynowego album zespołu zatytułowany „Oddycham” na którym znalazł się przebój „Chwile jak te”.

Na koncert Kamila Bednarka z zespołem zapraszamy do OOK 28.10 br. na godzinę 19.00. Bilety w cenie 38zł do nabycie w sekretariacie OOK.

NIE PRZEGAPCIE TEJ OKAZJI