fbpx

Październikowe propozycje Obornickiego Ośrodka Kultury.

paz

 

Zapraszamy do OOK w październiku. prawdźcie jak zapowiada się "kulturalna" jesień w Obornikach...

Koncert  zespołu „CISZA JAK TA”. Istnieją od dwunastu lat, tworzą i koncertują. Muzykę piszą do swoich tekstów a także do wierszy Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, Wojtka Bellona, Edwarda Stachury i innych. Mają za sobą ponad 500 koncertów.

 „Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta....”     /J. Molczyk/

W skład zespołu wchodzą:

-Aleksandra Frąckowiak – flet, śpiew

-Ilona Karnicka – skrzypce, śpiew

-Dariusz Bądkowski – gitara basowa

-Michał  Łangowski – gitara, perkusja, śpiew

-Mariusz Skorupa – gitara, harmonijka ustna, śpiew

-Mateusz Wyziński – perkusja, cajon, gitara, śpiew

Na koncert zapraszamy do OOK

7.10.br. na godzinę 18.00 Bilety w cenie 30zł.

Kolejne spotkanie z operetką zatytułowano „Piosenka jest moją miłością” . W programie wystąpią artyści scen poznańskich, dobrze znani i lubiani przez obornicką publiczność Anna Bajerska-Witczak i Jarosław Patycki.

Na koncert zapraszamy do OOK

10.10.br.na godzinę 18.00 Bilety w cenie 25 i 27 zł.

 

W terminie niemal premierowym  bo 14.10.br. /w kinach 7.10.br./projekcja filmu „WOŁYŃ” /produkcja 2016r. Polska/.    

Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Scenariusz i reżyseria - Wojciech Smarzowski. W rolach głównych występują: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Adrian Zaremba,  Lech Dyblik, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i inni.

Na projekcję zapraszamy do OOK

14.10.br na godzinę 17.00 i 19.30 Bilety w cenie 16 i 18 zł.

Urszula Kasprzak na scenie występująca jako Urszula zadebiutował w 1978 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Umieć żyć’. Występ nie został zauważony. Na przełomie lat 1981-1982  Romuald Lipko skomponował dla Urszuli kilka piosenek. Jedną z nich pod tytułem „Fatamorgana” w lipcu 1982 roku Urszula zadebiutowała w Radiowej Trójce. W tydzień po premierze utwór był notowany na liście przebojów tej stacji. Pod koniec 1982 roku ukazał się pierwszy singiel Urszuli. Wiele kolejnych piosenek artystki staje się przebojami. Wymieńmy kilka: „Dmuchawce latawce wiatr”, „Luz blues w niebie same dziury”, „Malinowy król”, „Pod latarnią”, „Na sen”, „Skaczę na dach” i wiele innych.

Artystka wystąpi ze swoimi największymi przebojami wykonywanymi w wersji akustycznej. Gościnnie towarzyszyć jej będzie kwartet smyczkowy Orkiestry AUKSO.

Na koncert zapraszamy do OOK

23.10.br. na godzinę 19.00 Bilety w cenie 65zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.