fbpx

Dobry stary jazz zagości w Poznaniu.

VIII POJF plakat m

 

W dniach 16 i 17 września odbędzie się w stolicy Wielkopolski VIII edycja Poznań Old Jazz Festival. W piątek 16 września w zespole szkół przy ulicy Prądzyńskiego o godzinie 11.00 rozpocznie się Mała Akademia Jazzu, warsztaty adresowane do młodych adeptów jazzowego grania.

Główny dzień festiwalu to sobota 17września. W godzinach od 11.00 do 12.00 od Starego Browaru ulicami Półwiejską i Wrocławską do Starego Rynku przejdzie tradycyjna parada nowoorleańska /dla nie zorientowanych jest to przemarsz zespołów muzycznych grających w czasie marszu znany standard jazzowy/. Po przemarszu na Starym Rynku odbędzie się koncert zespołów biorących udział w paradzie. Kulminacyjnym punktem festiwalowego programu będzie koncert galowy. Tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym  Uniwersytetu Medycznego mieszczącym się przy ulicy Przybyszewskiego 37A w Poznaniu. Początek koncertu godzina 18.00.

W koncercie wystąpi pięć formacji jazzowych:

- „Jazzpolizei” z Niemiec

- „Presovsky Dixieland” ze Słowacji

- „Five O’Clock Orchestra” z Częstochowy

- „Happy Jazz Band” z Poznania

- „Dixie Company” poznańscy tradycjonaliści pomysłodawcy, gospodarze oraz organizatorzy festiwalu.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Paul Harwin z Hanoweru. Gość wystąpi w towarzystwie gospodarzy czyli „Dixie Company”.

Bilety  w cenie 60zł do nabycia w CIM Poznań ul. Ratajczaka 44 , CKD UM  Poznań ul. Przybyszewskiego 37A oraz bilety24.pl.

ZAPRASZAMY

VIII POJF plakat