fbpx

Oborniki. Kolejna zapowiedź na weekend

zapowiedzi maj

 

W najbliższy weekend w Obornikach odbęda się jeszcze dwie interesujące imprezy: IV Obornicki Zlot Fiata 126p oraz Fotospacer.(o Biesiadzie Rybnej pisaliśmy wcześniej).

 

Mimo że produkcji Fiata 126p zaprzestano w 2000 roku ma on nadal swoich zagorzałych wielbicieli. W codziennym ruchu ulicznym te małe samochodziki są widywane coraz rzadziej, ale w Obornikach jest taki dzień w roku że jest ich wyjątkowo dużo, a to za sprawą dorocznego zlotu tych kultowych aut. W dniach 14 i 15 maja odbędzie się już IV Obornicki Zlot Fiata 126p. W programie między innymi:

- próby sprawnościowe przeprowadzane na miejskim targowisku

- parada ulicami Obornik

- zwiedzanie Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

- miasteczko zlotowe na terenie parku OOK

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem zlotów jest Szymon Grygorowicz. W roku poprzednim organizatorzy zarejestrowali 107 „maluchów” w tym roku z pewnością będzie ich więcej.

Fotospacer to propozycja dla tych którzy lubią fotografować. Zbiórka chętnych na wycieczkę z aparatem 14 maja o godzinie 14.00 w Obornickim Ośrodku Kultury. Pierwszy fotograficzny spacer odbył się 23 kwietnia b.r. Organizatorem wycieczek jest Gmina Oborniki a pomysłodawcą Daria Koczorowska.  Najciekawsze zdjęcia ze spacerów będą eksponowane w czasie trwania Dni Obornik.