fbpx

Propozycje OOK na kwiecień.

ook 4

Przedstawiamy zapowiedź kilku imprez jakie odbędą się w miesiącu kwietniu w Obornickim Ośrodku Kultury. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Mirosław Czyżykiewicz z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie a ponadto kompozytor, poeta i pieśniarz.

Debiutował wierszami w 1986 roku, a w latach 1986-1987 współpracował ze „ZGRYZEM” programem satyrycznym Macieja Zembatego emitowanym w III Programie Polskiego Radia.

W latach 1986 i 1987 laureat świnoujskiej FAMY w kategorii piosenki poetyckiej. W roku 1990 zdobywca nagrody Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W roku 1993 Mirosław Czyżykiewicz reprezentował Polskę na Międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii.

W dorobku artystycznym Czyżykiewicza znajduje się kilka płyt, między innymi: „Autoportret 1”, „Ave”, „Superata” i „Allez”. Ponadto artysta brał udział w projektach literacko-muzycznych Jerzego Satanowskiego, takich jak między innymi: „Stachura – czyli list do pozostałych”, „Konie Narowiste – piosenki W. Wysockiego” czy „Myślenie ma kolosalną przeszłość – piosenki STS-u”.

 Mirosław Czyżykiewicz współpracuje z najznakomitszymi polskimi muzykami. Wymieńmy kilku: Zbigniew Wegenhaupt, Tomasz, Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Janusz Strobel i inni.

Czyżykiewicz zaliczany jest do nurtu polskiej poezji śpiewanej.

Na recital barda zapraszamy 10 kwietnia 2016 roku na godzinę 17.00. Sala widowiskowa OOK – bilety w cenie 25zł.

Marek Niedźwiecki -polski dziennikarz muzyczny, długoletni prezenter Programu III P.R. Z wykształcenia inżynier budownictwa. Przygoda z radiem rozpoczęła się od Studenckiego Radia „ŻAK” działającego przy Politechnice Łódzkiej. Następnie była współpraca z Programem I P.R. a od 1982roku z Programem III P.R. W 2007 roku Marek Niedźwiecki podejmuje pracę w Radiu Złote Przeboje, jednak 1 kwietnia 2010roku powraca do Programu III P.R. „Zapraszamy do Trójki”, „W Tonacji Trójki”, „Markomania”, „Lista Przebojów Programu  Trzeciego” czy „Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego” to tytuły tylko niektórych audycji radiowych które jednoznacznie kojarzą nam się z  Markiem  Niedźwieckim.

Wielką fascynacją Marka Niedźwieckiego jest Australia.

„Pierwszy pobyt w danym miejscu jest decydujący. Albo pozostawia nas obojętnym albo zachęca do powrotu. Jedenaście podróży do Australii i ponad rok spędzony na czerwonym lądzie to najlepszy dowód że kontynent na końcu świata ma niezwykłą siłę przyciągania. Jeżeli po tylu wyprawach /mimo odległości/ wciąż chce się tam wracać, to znak, że miłość do Australii odurza jak moc eukaliptusa.” - M. Niedźwiecki

Marek Tomalik – podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Twórca i organizator wielu edycji Festiwalu Podróżników „TRZY ŻYWIOŁY” oraz innych imprez artystycznych. Menedżer zespołów rockowych. Stały współpracownik „National Geographic” i „Jazz Forum” Autor książek oraz cyklicznych rubryk w prasie o tematyce podróżniczej. Jak mówi: Australia to moje miejsce na ziemi, zawsze jednak wraca w Karpaty.

Na spotkanie z pasjonatami odległego kontynentu zapraszamy 20 kwietnia 2016 roku na godzinę 17.45. Sala kameralna OOK – bilety w cenie 20zł.

USŁYSZEĆ TANIEC  to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca W widowisku zatańczą: Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Karol Drzewoszewski i Marta Czyż.   USŁYSZEĆ TANIEC to  projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go, pod kierownictwem Tomasza Bieli, wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne: Michał Czachowski, Damian Kowaliński, Witold Kulczycki, Małgorzata Mycek, Piotr Rogacki i Borja Soto. Efektem ich współpracy jest unikalna, ethnojazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.

Na niecodzienne widowisko zapraszamy 23 kwietnia 2016 roku na godzinę 19.00. Sala widowiskowa OOK – bilety w cenie 20/25zł.

Bliższe informacje, rezerwacja oraz zakup biletów w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury  tel. 61 29 61 424  /  605 600 494